Skip to main content

Terapia w walce o szczęście

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego coraz więcej gabinetów oferuję różnorodne terapie? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w coraz większej świadomości społecznej odnośnie zdrowia. Jesteśmy coraz bardziej zorientowani w tym temacie. Dążymy do ideału jakim jest całkowite zdrowie. I to zarówno fizyczne, jak i od strony psychicznej. Większa świadomość przekłada się na mniejszy poziom strachu jaki jeszcze do niedawna budziła psychoterapia. Stygmat pomocy psychicznej niechybnie odchodzi w przeszłość. Jest to dobra wiadomość.

Para podczas terapii u Beaty Gołębiowskiej

Dla miłości w kryzysie

Bardzo ważnym przejawem pomocy psychologicznej jest praca z parami kochających się ludzi. Podstawową formą pracy jest oferta terapii małżeńskiej, z którą zapoznać można się pod linkiem:www.beata-golebiowska.pl/terapia-malzenska.html, na stronie psycholog Beaty Gołębiowskiej. Sytuacja kryzysowa w związku może być wywołana wieloma czynnikami, niezależnie od stażu małżeńskiego. Dość powiedzieć, że zdarza się parom z trzydziestoletnim pożyciem jak i tym, które dopiero rozpoczynają wspólne życie. Zwiastunami psucia się związku są najczęściej zaburzenia komunikacji, rozmowy. Nie wolno przejść z tym do porządku, warto zastosować odpowiednią terapię. Nie pozwólmy, by piękna miłość zanikła z powodu, który można wyleczyć.

Przywracanie zdrowia

Zdrowie potrzebne jest każdemu. Dobre zdrowie psychiczne, kondycja psychiczna ujawnia się w relacjach z innymi. Problemy psychiczne jakie przeżywamy w życiu wewnętrznym mogą spowodować kłopoty w kontaktach z najbliższymi. Może to prowadzić do powolnego oddalania się od siebie rodzin i osób bliskich. Terapia to powracanie do zdrowia przy pomocy specjalistów. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy unikać ingerencji w zły stan zdrowia. Szczególnie dotyczy to kwestii, które przy pomocy terapii mogą został łatwo rozwiązane. Naprawdę nie warto się męczyć. Cieszmy się z dostępu do profesjonalnych narzędzi w tym zakresie.

Szczęśliwa para po terapii u Beaty Gołębiowskiej

 

Walka o związek

Stworzenie dobranego związku to wartość sama w sobie. Warto tę wartość pielęgnować i troszczyć się o nią. Nie dopuśćmy, by obie strony odpuściły walkę o związek i zakrólowały w nim żal i bezsilność. Rolą terapeuty, kiedy już ma kontakt z małżonkami jest tak pokierować terapią, by strony czuły się swobodnie i dążyły do poprawy wzajemnych stosunków. Jednak nie wolno przeceniać jego roli. Ważnym aspektem terapii par jest ich aktywne uczestnictwo w procesie naprawy związku. Nie wolno oczekiwać, że bez udziału małżonków bądź partnerów sprawa sama się załatwi. Nie wolno też zdawać się wyłącznie na arbitra - psychoterapeutę. Regularne spotkania mają zbliżyć uczestników terapii do siebie, a nie udowodnić, które z nich ma rację, a które jest "winne".

Zacznijmy od początku

Być może prawdziwym powodem problemów ze związkiem są indywidualne potrzeby osób go tworzących. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualna terapia będąca wstępem do uleczenia związku w drodze terapii.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Różne fajne modele obrączek można znaleźć u jubilera Łodzińscy! Ja właśnie wracam z wyprzedaży z salonu w Serenadzie i wow! Jestem zachwycona 😍🔥 Trwa właśnie likwidacja tego salonu i z tej okazji obowiązuje rabat -30%! Koniecznie obczajcie ich stronę: https://lodzinscy.eu/, bo można tam znaleźć informacje o tym, czego dokładnie dotyczy promocja. 
Bartek 1 miesięcy temu Dlaczego warto odwiedzić Nowy Sącz?
Jako miłośnik polskich miast, jestem zachwycony Nowym Sączem! To miejsce, które zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi. Od zabytkowych zamków i secesyjnych kamienic po muzea i skansen, każdy zakątek kryje coś fascynującego. Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty!
Jestem właśnie przed wyborem przedszkola dla mojego synka i nie jest to łatwy wybór. Szukałam w ogóle w internecie jak w ogóle składa się dokumenty odnośnie przyjęcia do przedszkola i znalazłam tu: https://przedszkole-slupsk.pl/rekrutacja/ całkiem fajny poradnik jak to wygląda. Powodzenia dla wszystkich rodziców, którzy są właśnie w takiej samej sytuacji jak ja! 😚
To prawda, że wygląd jest ważny. Sama zdecydowałam się na walkę ze swoim kompleksem i postanowiłam się poprawić wygląd mojego nosa. Od dziecka borykałam się z krzywym nosem, ale po przeczytaniu artykułu na stronie https://derm-estetyka.pl/korekta-nosa-operacja-nosa-krzywy-nos.html/ dowiedziałam się jak w rzeczywistości wygląda taki zabieg i przekonałam się do niego.
Nie wiedziałem wcześniej jaka jest różnica między korektorem a redaktorem. Myślałem, że zajmują się tym samym. Nie przypuszczałem, że nad tekstem może pracować tyle osób o różnych kompetencjach.