Terapia w walce o szczęście
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego coraz więcej gabinetów oferuję różnorodne terapie? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w coraz większej świadomości społecznej odnośnie zdrowia. Jesteśmy coraz bardziej zorientowani w tym temacie. Dążymy do ideału jakim jest całkowite zdrowie. I to zarówno fizyczne, jak i od strony psychicznej. Większa świadomość przekłada się na mniejszy poziom strachu jaki jeszcze do niedawna budziła psychoterapia. Stygmat pomocy psychicznej niechybnie odchodzi w przeszłość. Jest to dobra wiadomość.
Dla miłości w kryzysie
Bardzo ważnym przejawem pomocy psychologicznej jest praca z parami kochających się ludzi. Podstawową formą pracy jest oferta terapii małżeńskiej, z którą zapoznać można się pod linkiem:www.beata-golebiowska.pl/terapia-malzenska.html, na stronie psycholog Beaty Gołębiowskiej. Sytuacja kryzysowa w związku może być wywołana wieloma czynnikami, niezależnie od stażu małżeńskiego. Dość powiedzieć, że zdarza się parom z trzydziestoletnim pożyciem jak i tym, które dopiero rozpoczynają wspólne życie. Zwiastunami psucia się związku są najczęściej zaburzenia komunikacji, rozmowy. Nie wolno przejść z tym do porządku, warto zastosować odpowiednią terapię. Nie pozwólmy, by piękna miłość zanikła z powodu, który można wyleczyć.
Przywracanie zdrowia
Zdrowie potrzebne jest każdemu. Dobre zdrowie psychiczne, kondycja psychiczna ujawnia się w relacjach z innymi. Problemy psychiczne jakie przeżywamy w życiu wewnętrznym mogą spowodować kłopoty w kontaktach z najbliższymi. Może to prowadzić do powolnego oddalania się od siebie rodzin i osób bliskich. Terapia to powracanie do zdrowia przy pomocy specjalistów. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy unikać ingerencji w zły stan zdrowia. Szczególnie dotyczy to kwestii, które przy pomocy terapii mogą został łatwo rozwiązane. Naprawdę nie warto się męczyć. Cieszmy się z dostępu do profesjonalnych narzędzi w tym zakresie.
Walka o związek
Stworzenie dobranego związku to wartość sama w sobie. Warto tę wartość pielęgnować i troszczyć się o nią. Nie dopuśćmy, by obie strony odpuściły walkę o związek i zakrólowały w nim żal i bezsilność. Rolą terapeuty, kiedy już ma kontakt z małżonkami jest tak pokierować terapią, by strony czuły się swobodnie i dążyły do poprawy wzajemnych stosunków. Jednak nie wolno przeceniać jego roli. Ważnym aspektem terapii par jest ich aktywne uczestnictwo w procesie naprawy związku. Nie wolno oczekiwać, że bez udziału małżonków bądź partnerów sprawa sama się załatwi. Nie wolno też zdawać się wyłącznie na arbitra - psychoterapeutę. Regularne spotkania mają zbliżyć uczestników terapii do siebie, a nie udowodnić, które z nich ma rację, a które jest "winne".
Zacznijmy od początku
Być może prawdziwym powodem problemów ze związkiem są indywidualne potrzeby osób go tworzących. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualna terapia będąca wstępem do uleczenia związku w drodze terapii.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Cześć, jestem Daniel – blogerem z pasji do odkrywania świata i dzielenia się refleksjami. Na moim blogu znajdziesz wpisy o podróżach, życiowych spostrzeżeniach i chwilach wartych zapamiętania. Dodatkowo interesuję się fotografią, która jest dodatkiem do moich przemyśleń, pomagając lepiej uchwycić to, co mnie porusza. Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania, inspiracji i spojrzenia na codzienność z nowej perspektywy.
Najnowsze wpisy
Najpopularniejsze wpisy
Komentarze




