Skip to main content

Terapia w walce o szczęście

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego coraz więcej gabinetów oferuję różnorodne terapie? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w coraz większej świadomości społecznej odnośnie zdrowia. Jesteśmy coraz bardziej zorientowani w tym temacie. Dążymy do ideału jakim jest całkowite zdrowie. I to zarówno fizyczne, jak i od strony psychicznej. Większa świadomość przekłada się na mniejszy poziom strachu jaki jeszcze do niedawna budziła psychoterapia. Stygmat pomocy psychicznej niechybnie odchodzi w przeszłość. Jest to dobra wiadomość.

Para podczas terapii u Beaty Gołębiowskiej

Dla miłości w kryzysie

Bardzo ważnym przejawem pomocy psychologicznej jest praca z parami kochających się ludzi. Podstawową formą pracy jest oferta terapii małżeńskiej, z którą zapoznać można się pod linkiem:www.beata-golebiowska.pl/terapia-malzenska.html, na stronie psycholog Beaty Gołębiowskiej. Sytuacja kryzysowa w związku może być wywołana wieloma czynnikami, niezależnie od stażu małżeńskiego. Dość powiedzieć, że zdarza się parom z trzydziestoletnim pożyciem jak i tym, które dopiero rozpoczynają wspólne życie. Zwiastunami psucia się związku są najczęściej zaburzenia komunikacji, rozmowy. Nie wolno przejść z tym do porządku, warto zastosować odpowiednią terapię. Nie pozwólmy, by piękna miłość zanikła z powodu, który można wyleczyć.

Przywracanie zdrowia

Zdrowie potrzebne jest każdemu. Dobre zdrowie psychiczne, kondycja psychiczna ujawnia się w relacjach z innymi. Problemy psychiczne jakie przeżywamy w życiu wewnętrznym mogą spowodować kłopoty w kontaktach z najbliższymi. Może to prowadzić do powolnego oddalania się od siebie rodzin i osób bliskich. Terapia to powracanie do zdrowia przy pomocy specjalistów. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy unikać ingerencji w zły stan zdrowia. Szczególnie dotyczy to kwestii, które przy pomocy terapii mogą został łatwo rozwiązane. Naprawdę nie warto się męczyć. Cieszmy się z dostępu do profesjonalnych narzędzi w tym zakresie.

Szczęśliwa para po terapii u Beaty Gołębiowskiej

 

Walka o związek

Stworzenie dobranego związku to wartość sama w sobie. Warto tę wartość pielęgnować i troszczyć się o nią. Nie dopuśćmy, by obie strony odpuściły walkę o związek i zakrólowały w nim żal i bezsilność. Rolą terapeuty, kiedy już ma kontakt z małżonkami jest tak pokierować terapią, by strony czuły się swobodnie i dążyły do poprawy wzajemnych stosunków. Jednak nie wolno przeceniać jego roli. Ważnym aspektem terapii par jest ich aktywne uczestnictwo w procesie naprawy związku. Nie wolno oczekiwać, że bez udziału małżonków bądź partnerów sprawa sama się załatwi. Nie wolno też zdawać się wyłącznie na arbitra - psychoterapeutę. Regularne spotkania mają zbliżyć uczestników terapii do siebie, a nie udowodnić, które z nich ma rację, a które jest "winne".

Zacznijmy od początku

Być może prawdziwym powodem problemów ze związkiem są indywidualne potrzeby osób go tworzących. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualna terapia będąca wstępem do uleczenia związku w drodze terapii.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔