Jaki rodzaj rolet sprawdzi się w Twoim domu?

W polskich domach już od wielu lat można zaobserwować, że okna są dodatkowo wyposażane w rolety, które pełnią głównie funkcję oddzielania mieszkańców od zgiełku panującego za oknem. Wiele osób uważa, że dom to nasza własna mała twierdza, dlatego tak ważne jest zachowanie prywatności. Rolety mogą w tym pomóc, a oprócz tego mogą one spełniać wiele innych funkcji. Okazuje się jednak, że na rynku można spotkać obecnie wiele rodzajow różnych rolet i często ciężko się w nich wszystkich połapać. Z tego względu w tym artykule podpowiadamy, jaki rodzaj rolet sprawdzi się w Twoim domu.

Roltex - producent rolet wewnętrznych

Rolety zewnętrzne — kiedy warto je wybrać?

Rolety zewnętrzne możemy podzielić na naokienne oraz nakładane. Rolety tego typu najlepiej jest montować wraz ze wstawianiem okien lub przy ich wymianie, ponieważ wtedy można je najlepiej dopasować do elewacji domu. Rolety zewnętrzne mają wiele zalet. Wiele osób ceni je przede wszystkim za to, że bardzo dobrze zatrzymują promienie słoneczne, przez co wnętrze budynku nie nagrzewa się tak łatwo. Gwarantują one również izolację akustyczną, dzięki czemu nawet mieszkając przy ruchliwej ulicy, można zniwelować ilość dźwięku, jaki będzie do nas docierał. Tego rodzaju rolety świetnie zaciemniają pomieszczenia, dlatego warto je montować np. w sypialniach.

Wśród rolet zewnętrznych, szczególną uwagę należy zwrócić na rolety zewnętrzne antywłamaniowe, które skutecznie ochronią nasz dom przed próbami włamania, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości trwałych materiałów. Są one montowane dość często, ponieważ stanowią skuteczną barierę ochronną przed złodziejami. Szczególnie polecane są do domów jednorodzinnych oraz do mieszkań znajdujących się na parterze.

Rolety wewnętrzne — jaki rodzaj wybrać do swojego domu?

Rolety wewnętrzne są jednym z najpopularniejszych rozwiązań, ponieważ ich montaż jest bardzo prosty. Są one montowane od wewnętrznej strony budynku, głównie po to, by zwiększyć prywatność mieszkańców. Bardzo dobrze również mogą one chronić przed promieniami słonecznymi.

Verticale Świdnik

Ważny jest przede wszystkim materiał, z jakiego wykonane są rolety. Najczęściej są one materiałowe, jednak warte uwagi są także żaluzje drewniane, ponieważ charakteryzują się bardzo eleganckim designem. Godne uwagi są również rolety bambusowe oraz te wykonane z papieru. Najlepiej wybrać materiał, zgodny z naszymi indywidualnymi preferencjami.

Rolety wewnętrzne występują w wielu różnych rodzajach, co sprawia, że ciężko jest dokonać wyboru, w sprawie zakupu. Obecnie najczęściej w większości domów można spotkać rolety zwijane, rolety austriackie plisowane, rolety rzymskie oraz rolety dzień-noc. Do biur dużo częściej wybierane są rolety typu verticale, ponieważ ich sterowanie jest niezwykle proste, a do tego idealnie nadają się do pokrywania dużych powierzchni.