Skip to main content

Obrączki ślubne: na co zwrócić uwagę przy wyborze? Poradnik dla przyszłych małżonków

Zawarcie związku małżeńskiego to niezwykle istotny moment w życiu każdego z nas. Rozpoczyna się nowa droga wspólnego życia, którego symbolem jest obrączka, która znajduje się na dłoniach małżonków. Nic więc dziwnego, że wybór właściwych obrączek jest dla przyszłych małżonków kwestią priorytetową. Jakie modele obrączek wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Gdzie kupić obrączki ślubne?

Jaki kolor i rodzaj metalu wybrać dla swoich obrączek ślubnych?

W dzisiejszych czasach do naszej dyspozycji oddano niezliczoną ilość wielu, różnorodnych modeli obrączek ślubnych. Nic więc dziwnego, że portal ecszopienice.pl postanowił zamieścić artykuł, którego zadaniem jest ułatwienie wyboru przyszłym małżonkom. W pierwszej kolejności należy rozróżnić metal, kruszec, z którego wykonane zostaną obrączki. Najczęściej wybierane jest złoto. Możemy jednak spotkać praktykę wyboru obrączek ślubnych ze srebra. Jeśli zaś wybieramy obrączki ślubne złote, możemy zdecydować, czy chcemy, by było one wykonane z klasycznego, ponadczasowego złota w kolorze żółtym, czy wolimy, by były one nowoczesne, wykonane ze złota w kolorze białym. 

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest fakt, że obrączki ślubne można wykonać w połączeniu ze złota wykonanego w kolorze żółtym, jak również białym. Można wybrać różne proporcje, co sprawia, że własne obrączki ślubne będą przepiękną ozdobą i symbolem na całe dalsze życie. 

Jaki wzór obrączki wybrać?

W związku z tym, że temat obrączek ślubnych jest niezwykle popularny, coraz częściej możemy napotkać wiele ciekawych artykułów na taki temat. Warto zapoznać się z artykułem noszącym nazwę "Przygotowania do ślubu. Jakie obrączki wybrać?", by dobrać idealne wzornictwo obrączek. Będziemy mogli poznać wszystkie argumenty, które pozwolą nam postawić na wybór klasyczny, bądź idący z duchem czasu. Co więcej, wybierając dla siebie obrączki, możemy zadecydować o ich kształcie, zdobieniach czy wzorach. Na damskiej obrączce coraz częściej napotkać można cyrkonie, diamenty, jak również dekoracyjne kamienie ozdobne. Bardzo popularną praktyką jest także wzór serc, gołębi, czy sznura oplatającego obrączkę, który ma symbolizować nierozerwalną, trwałą miłość na lata. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrączek?

Dwie identyczne obrączki czy wersja damska i męska? 

Jednym z końcowych etapów wyboru obrączkę ślubnych jest decyzja, czy należy wybrać dwa, identyczne modele, czy może jednak zdecydować się na wersję damską i męską. W tym drugim przypadku najczęściej obrączki posiadają dodatkowe zdobienia w postaci ozdobnych kamyczków, diamentów czy cyrkonii. Tło, baza, a więc kolorystyka, w wersji damskiej czy męskiej, pozostaje niezmienna.

Spraw, by Twój ślub był dla Ciebie symbolem nowego, pięknego życia, i wybierz dla siebie obrączki idealne. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Jestem właśnie przed wyborem przedszkola dla mojego synka i nie jest to łatwy wybór. Szukałam w ogóle w internecie jak w ogóle składa się dokumenty odnośnie przyjęcia do przedszkola i znalazłam tu: https://przedszkole-slupsk.pl/rekrutacja/ całkiem fajny poradnik jak to wygląda. Powodzenia dla wszystkich rodziców, którzy są właśnie w takiej samej sytuacji jak ja! 😚
To prawda, że wygląd jest ważny. Sama zdecydowałam się na walkę ze swoim kompleksem i postanowiłam się poprawić wygląd mojego nosa. Od dziecka borykałam się z krzywym nosem, ale po przeczytaniu artykułu na stronie https://derm-estetyka.pl/korekta-nosa-operacja-nosa-krzywy-nos.html/ dowiedziałam się jak w rzeczywistości wygląda taki zabieg i przekonałam się do niego.
Nie wiedziałem wcześniej jaka jest różnica między korektorem a redaktorem. Myślałem, że zajmują się tym samym. Nie przypuszczałem, że nad tekstem może pracować tyle osób o różnych kompetencjach.
Klimatyzator i wszystkie urządzenia elektryczne mają to do siebie, że lubią się psuć, jeśli nie są regularnie serwisowane. To chyba najczęstsza przyczyna wszelakich awarii klimatyzacji - brak poświęconej im uwagi. 
Ja planowanie całej uroczystości powierzyłam specjalistom z https://www.therings.pl/wedding-planner/ i nie zawiodłam się. Nie chciałam męczyć myśli niepotrzebnymi sprawami w ten wyjątkowy dzień, przez co zdecydowałam się jednak na skorzystanie z fachowej pomocy. Muszę przyznać, że odpadło mi dużo stresu i zmartwień, przez co w pełni mogłam cieszyć się ślubem ❤