Ile waży drewno konstrukcyjne C24?
Drewno jest bardzo popularnym materiałem budowlanym, ponieważ dzięki swoim właściwościom umożliwia zrealizowanie bardzo zróżnicowanych konstrukcji. Drewniane konstrukcje powstają coraz częściej, więc bez problemu znaleźć można mnóstwo gotowych projektów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie materiału, z którego ma powstać budynek, warto poznać jego najważniejsze cechy. Przedstawiamy je w tym artykule.
Czemu warto wybrać drewno konstrukcyjne?
Budowa domu wymaga wybrania materiału, który zapewni trwałość i wytrzymałość konstrukcji na wiele lat. Z tego też powodu jednym z najczęściej polecanych materiałów ostatnimi czasy jest drewno konstrukcyjne. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku, a jednocześnie zapewniające dużą wytrzymałość na odkształcenia oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne jak i biologiczne. Oferty na drewno c24 dostępne między innymi pod adresem https://www.koragil.pl/oferta/drewno-konstrukcyjne/, zapewniają materiał wysokiej jakości o odpowiednim poziomie wilgotności i w atrakcyjnej cenie. Drewno konstrukcyjne cechuje się duża łatwością w obróbce i umożliwia proste i szybkie postawienie całego stelażu konstrukcji.
Gdzie zaopatrzyć się w drewno konstrukcyjne?
By mieć pewność, że zamówiony materiał będzie trzymał się wszystkich określonych standardów, warto postawić na sprawdzony sklep. Z pewnością jednym z najczęściej polecanych jest sklep Koragil z Małopolski. W swojej ofercie posiada drewno konstrukcyjne pozyskiwane ze świerka. Wszystkie dostarczane elementy podlegają rygorystycznej kontroli jakości, dlatego też do klienta trafiają jedynie produkty najwyższej klasy, spełniające wymogi normy PN-EN338. Drewno jest odpowiednio obrabiane poprzez czterostronne struganie i zaokrąglanie krawędzi. Powierzchnia wszystkich elementów jest idealnie wyrównana, by nie była potrzebna jakakolwiek obróbka już w miejscu budowy.
Czemu drewno konstrukcyjne jest wygodne przy realizacji projektu?
Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu drewno konstrukcyjne nie wymaga specjalnych przygotowań w miejscu powstawania konstrukcji. Za pomocą wyrzynarki lub piły tarczowej bez problemu można je docinać do wymaganych wymiarów, bez ryzyka zniszczenia elementów. Pracę z pewnością ułatwia waga drewna konstrukcyjnego, która jest wyjątkowo niska dzięki niskiej wilgotności, utrzymującej się na poziomie około 15%. Najlżejsze elementy wykonuje się z drewna jodłowego oraz świerkowego, których metr sześcienny waży odpowiednio 450kg i 470kg. W przypadku drewna sosnowego waga to około 550kg a modrzewiowego 690kg. Cięższe są elementy drewna konstrukcyjnego wykonane z drzew liściastych, ponieważ dąb waży około 710kg a grab około 830kg. Niska waga ułatwia szczególnie wykonywanie konstrukcji zadaszenia, ponieważ nie wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu w miejscu budowy.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.