Skip to main content

Co zwiedzić przez weekend na krakowskim Kazimierzu?

Krakowski Kazimierz pełen jest urokliwych miejsc, które warto zobaczyć na żywo. To dobry sposób na romantyczny spacer, rodzinną wycieczkę lub samotne cieszenie się pięknymi widokami. Krakowski Kazimierz warto odwiedzić zarówno w ciepłe, jak i nieco chłodniejsze dni. Każda pora roku bowiem tworzy tutaj inną, niesamowitą atmosferę.

Nocleg Kraków Kazimierz

Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa

Potoczna nazwa tego miejsca to Skałka lub kościół na Skałce. Z tym miejscem wiąże się dosyć nieprzyjemna legenda, według której do sadzawki na dziedzińcu wrzucono ciało świętego. Woda wypływająca ze źródła ma właściwości zdrowotne, przynajmniej takie są jej przypisywane. Niezależnie od legend oraz od tego, czy woda naprawdę posiada właściwości zdrowotne, warto odiwedzić Bazylikę św. Michała Archaniła i św. Stanisława Biskupa. Otoczenie jest bardzo klimatyczne, a sama świątynia prezentuje się ciekawie.

Jaki hotel wybrać spędzając weekend w Krakowie?

Spędzając weekend w Krakowie warto wybrać hotel, który oddaje magię tego zabytkowego miasta. Polecanym miejscem jest hotel Kraków Kazimierz, który jest wyjątkowym miejscem w sercu krakowskiego Kazimierza. Hotel łączy tradycję
z elementami Art Designu proponując swoim klientom nietuzinkową ofertę usług noclegowych i gastronomicznych. 

Pierwsza zajezdnia tramwajowa i Muzeum Inżynierii Miejskiej

To miejsce jest dobre dla osób, które interesują się tajnikami i historią związaną z komunikacją miejską. Zajezdnia prowadziła swoją działalność już w czasach, gdy w Krakowie funkcjonował tramwaj konny. Z biegiem lat wygląd miejsca zmienił się, pozostała jedynie część zajezdni. Obecnie w tym miejscu można zobaczyć Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Restauracje na krakowskim Kazimierzu

Zwiedzając jedną z dzielnic miasta Krakowa warto wybrać nietuzinkowe miejsce na posiłek. Polecaną restauracją jest Restauracja Esterante: https://hotelestera.pl/restauracja/esterante, która serwuje dania kuchni polskiej z elementami żydowskiej i fusion. Miejsce to jest idealnie na organizację zarówno kameralnych spotkań rodzinnych, jak i biznesowych. 

Hotel Kraków Kazimierz

Ul. Józefa

Jest jedną z najstarszych ulic krakowskiego Kazimierza. Chociaż architektura w tym miejscu nie zachwyca, z pewnością warto odwiedzić ul. Józefa chociażby dla samego, specyficznego klimatu historycznego miejsca. Warto wspomnieć, że to właśnie tutaj znajdują się klimatyczne kawiarnie, restauracje oraz punkty usługowe i hotele. Jeśli więc masz ochotę zjeść coś dobrego lub potrzebujesz noclegu, to właśnie tutaj warto zajrzeć.

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Kościół ten jest jednym z ciekawszych budynków sakralnych w Krakowie. Chociaż przez wielu pozostaje niezauważony, warto tutaj wstąpić. Zwiedzanie na pewno przyniesie wiele przyjemności osobom, które cenią sobie styl gotycki. Pomimo tego, że budowa kościoła nie została ukończona, architektura zachwyca. Powstanie Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej jest powiązane z Kazimierzem Wielkim i zakonem augustianów.

Synagoga Kupa

Jest to najmłodsza synagoga w Krakowie, która znajduje się przy ulicy Miodowej 27. Przed wojną było to miejsce modlitw, po wojnie zaś funkcjonował tutaj magazyn. Dzisiaj, gdy pieczę nad synagogą obejmuje Gmina Wyznaniowa, nabożeństwa odprawiane są w Szabat. Jeśli chcesz zwiedzić synagogę, nie będzie najmniejszego problemu. Miejsce jest bowiem otwarte dla osób zwiedzających. Jeśli interesujesz się synagogami, warto również odwiedzić budynki synagogo Tembel i Izaaka.

Nowy cmentarz żydowski

Założony go w 1800 roku, znajduje się przy ulicy Miodowej. Powierzchnia jest imponująca, wynosi aż 4,5 hektara. Na nowym cmentarzu żydowskim znajduje się około 10000 mogił. Najstarsza z nich datowana jest na rok 1809.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Cieszę się, że zainwestowałem w fotowoltaikę w swoim domu i  gospodarstwie. Po kilku latach inwestycja mi się zwraca, a ja nadal oszczędzam pieniądze. Zdecydowanie polecam wszystkim tę opcję, zwłaszcza teraz gdy ceny energii idą w górę. Dodatkowo można skorzystać z fajnych dofinansowań, co sprawia, że ta oferta jest bardzo opłacalna.
Na taki ślub w plenerze muszą decydować się same osoby o mocnych nerwach 😂 Ja bym się chyba za bardzo stresowała o pogodę. W każdym razie, na pewno nie organizowałabym ślubu w plenerze na własną rękę, ale opcja z zatrudnieniem pomocy brzmi super.
Różne fajne modele obrączek można znaleźć u jubilera Łodzińscy! Ja właśnie wracam z wyprzedaży z salonu w Serenadzie i wow! Jestem zachwycona 😍🔥 Trwa właśnie likwidacja tego salonu i z tej okazji obowiązuje rabat -30%! Koniecznie obczajcie ich stronę: https://lodzinscy.eu/, bo można tam znaleźć informacje o tym, czego dokładnie dotyczy promocja. 
Bartek 3 miesięcy temu Dlaczego warto odwiedzić Nowy Sącz?
Jako miłośnik polskich miast, jestem zachwycony Nowym Sączem! To miejsce, które zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi. Od zabytkowych zamków i secesyjnych kamienic po muzea i skansen, każdy zakątek kryje coś fascynującego. Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty!
Jestem właśnie przed wyborem przedszkola dla mojego synka i nie jest to łatwy wybór. Szukałam w ogóle w internecie jak w ogóle składa się dokumenty odnośnie przyjęcia do przedszkola i znalazłam tu: https://przedszkole-slupsk.pl/rekrutacja/ całkiem fajny poradnik jak to wygląda. Powodzenia dla wszystkich rodziców, którzy są właśnie w takiej samej sytuacji jak ja! 😚