Skip to main content

Co zwiedzić przez weekend na krakowskim Kazimierzu?

Krakowski Kazimierz pełen jest urokliwych miejsc, które warto zobaczyć na żywo. To dobry sposób na romantyczny spacer, rodzinną wycieczkę lub samotne cieszenie się pięknymi widokami. Krakowski Kazimierz warto odwiedzić zarówno w ciepłe, jak i nieco chłodniejsze dni. Każda pora roku bowiem tworzy tutaj inną, niesamowitą atmosferę.

Nocleg Kraków Kazimierz

Bazylika św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa

Potoczna nazwa tego miejsca to Skałka lub kościół na Skałce. Z tym miejscem wiąże się dosyć nieprzyjemna legenda, według której do sadzawki na dziedzińcu wrzucono ciało świętego. Woda wypływająca ze źródła ma właściwości zdrowotne, przynajmniej takie są jej przypisywane. Niezależnie od legend oraz od tego, czy woda naprawdę posiada właściwości zdrowotne, warto odiwedzić Bazylikę św. Michała Archaniła i św. Stanisława Biskupa. Otoczenie jest bardzo klimatyczne, a sama świątynia prezentuje się ciekawie.

Jaki hotel wybrać spędzając weekend w Krakowie?

Spędzając weekend w Krakowie warto wybrać hotel, który oddaje magię tego zabytkowego miasta. Polecanym miejscem jest hotel Kraków Kazimierz, który jest wyjątkowym miejscem w sercu krakowskiego Kazimierza. Hotel łączy tradycję
z elementami Art Designu proponując swoim klientom nietuzinkową ofertę usług noclegowych i gastronomicznych. 

Pierwsza zajezdnia tramwajowa i Muzeum Inżynierii Miejskiej

To miejsce jest dobre dla osób, które interesują się tajnikami i historią związaną z komunikacją miejską. Zajezdnia prowadziła swoją działalność już w czasach, gdy w Krakowie funkcjonował tramwaj konny. Z biegiem lat wygląd miejsca zmienił się, pozostała jedynie część zajezdni. Obecnie w tym miejscu można zobaczyć Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Restauracje na krakowskim Kazimierzu

Zwiedzając jedną z dzielnic miasta Krakowa warto wybrać nietuzinkowe miejsce na posiłek. Polecaną restauracją jest Restauracja Esterante: https://hotelestera.pl/restauracja/esterante, która serwuje dania kuchni polskiej z elementami żydowskiej i fusion. Miejsce to jest idealnie na organizację zarówno kameralnych spotkań rodzinnych, jak i biznesowych. 

Hotel Kraków Kazimierz

Ul. Józefa

Jest jedną z najstarszych ulic krakowskiego Kazimierza. Chociaż architektura w tym miejscu nie zachwyca, z pewnością warto odwiedzić ul. Józefa chociażby dla samego, specyficznego klimatu historycznego miejsca. Warto wspomnieć, że to właśnie tutaj znajdują się klimatyczne kawiarnie, restauracje oraz punkty usługowe i hotele. Jeśli więc masz ochotę zjeść coś dobrego lub potrzebujesz noclegu, to właśnie tutaj warto zajrzeć.

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Kościół ten jest jednym z ciekawszych budynków sakralnych w Krakowie. Chociaż przez wielu pozostaje niezauważony, warto tutaj wstąpić. Zwiedzanie na pewno przyniesie wiele przyjemności osobom, które cenią sobie styl gotycki. Pomimo tego, że budowa kościoła nie została ukończona, architektura zachwyca. Powstanie Kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej jest powiązane z Kazimierzem Wielkim i zakonem augustianów.

Synagoga Kupa

Jest to najmłodsza synagoga w Krakowie, która znajduje się przy ulicy Miodowej 27. Przed wojną było to miejsce modlitw, po wojnie zaś funkcjonował tutaj magazyn. Dzisiaj, gdy pieczę nad synagogą obejmuje Gmina Wyznaniowa, nabożeństwa odprawiane są w Szabat. Jeśli chcesz zwiedzić synagogę, nie będzie najmniejszego problemu. Miejsce jest bowiem otwarte dla osób zwiedzających. Jeśli interesujesz się synagogami, warto również odwiedzić budynki synagogo Tembel i Izaaka.

Nowy cmentarz żydowski

Założony go w 1800 roku, znajduje się przy ulicy Miodowej. Powierzchnia jest imponująca, wynosi aż 4,5 hektara. Na nowym cmentarzu żydowskim znajduje się około 10000 mogił. Najstarsza z nich datowana jest na rok 1809.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Jestem właśnie przed wyborem przedszkola dla mojego synka i nie jest to łatwy wybór. Szukałam w ogóle w internecie jak w ogóle składa się dokumenty odnośnie przyjęcia do przedszkola i znalazłam tu: https://przedszkole-slupsk.pl/rekrutacja/ całkiem fajny poradnik jak to wygląda. Powodzenia dla wszystkich rodziców, którzy są właśnie w takiej samej sytuacji jak ja! 😚
To prawda, że wygląd jest ważny. Sama zdecydowałam się na walkę ze swoim kompleksem i postanowiłam się poprawić wygląd mojego nosa. Od dziecka borykałam się z krzywym nosem, ale po przeczytaniu artykułu na stronie https://derm-estetyka.pl/korekta-nosa-operacja-nosa-krzywy-nos.html/ dowiedziałam się jak w rzeczywistości wygląda taki zabieg i przekonałam się do niego.
Nie wiedziałem wcześniej jaka jest różnica między korektorem a redaktorem. Myślałem, że zajmują się tym samym. Nie przypuszczałem, że nad tekstem może pracować tyle osób o różnych kompetencjach.
Klimatyzator i wszystkie urządzenia elektryczne mają to do siebie, że lubią się psuć, jeśli nie są regularnie serwisowane. To chyba najczęstsza przyczyna wszelakich awarii klimatyzacji - brak poświęconej im uwagi. 
Ja planowanie całej uroczystości powierzyłam specjalistom z https://www.therings.pl/wedding-planner/ i nie zawiodłam się. Nie chciałam męczyć myśli niepotrzebnymi sprawami w ten wyjątkowy dzień, przez co zdecydowałam się jednak na skorzystanie z fachowej pomocy. Muszę przyznać, że odpadło mi dużo stresu i zmartwień, przez co w pełni mogłam cieszyć się ślubem ❤