Skip to main content

Weekend w Beskidzie Sądeckim

Polska staje się coraz bardziej doceniana jako kraj turystyczny, zarówno przez cudzoziemców, jak i mieszkańców. Nasze państwo cieszy się bardzo dużą popularnością, a z roku na rok rośnie liczba odwiedzających. Możliwości do podróżowania i zwiedzania jest wiele, a najczęściej odwiedzane regiony to Warmia i Mazury, miejscowości nadmorskie i góry.

Widok na schronisko w górach

Czy warto udać się w Beskid Sądecki?

Beskid Sądecki to pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, które może nie jest bardzo popularne, ale z pewnością warte zobaczenia. Jeśli ktoś pragnie spokojnego wypoczynku w pięknym i malowniczym miejscu, powinien zdecydować się na weekend w Beskidzie Sądeckim. Mimo braku popularności wśród turystów, funkcjonuje tu kilkanaście schronisk. Warto zatrzymać się w którymś z tych miejsc, korzystać ze szlaków górskich, odkrywać malowniczo położone tereny i atrakcje.

Ciekawe miejsca w Nowym Sączu

Jedną z nich może być wejście na najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego - Radziejową. Do wspinaczki przekonuje również fakt, że znajduje się tam wieża widokowa, czyniąc z Radziejowej niemałą atrakcję turystyczną. Będąc w tym regionie, nie można ominąć Nowego Sącza. Miasto oferuje przeróżne atrakcje, zachwyca tradycją i kulturą. Na największą uwagę zasługują przede wszystkim dwa miejsca. Jednym z nich jest skansen, w którym można zobaczyć i poznać budownictwo i kulturę grup etnograficznych zamieszkujących okolice Nowego Sącza. Drugie miejsce to Miasteczko Galicyjskie, gdzie można w szczegółowy sposób zapoznać się z historią regionu.

ruiny zamku w Nowym Sączu

Noclegi w Nowym Sączu

Jeśli chodzi o nocleg w Nowym Sączu, to można wybierać spośród hoteli, apartamentów, czy kwater prywatnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jednym z miejsc, gdzie możemy spędzić noc w Nowym Sączu jest Villa Beata, na której stronie: https://www.nocleginowysacz.pl znajdziemy ofertę, a także ceny wynajęcia pokoi. W tym mieście na uwagę zasługuje również Zamek Królewski, który jest idealnym miejscem dla każdego miłośnika historii. 20 km od miasta znajduję się Stara Baśń - rekonstrukcja grodu warownego. Organizuje się tam turnieje rycerskie i inscenizacje bitew.

Wyprawa do Starego Sącza

Na romantyczną wyprawę we dwoje, warto zabrać drugą połówkę do położonego nieopodal Starego Sącza. Przepiękny rynek i położone wokół niego kamienice tworzą niesamowitą atmosferę. Zachowały one swój pierwotny charakter i mimo upływu lat wciąż czuć tam średniowieczną atmosferę. Można zwiedzić tam również Muzeum Regionalne, a w nielicznych restauracjach spróbować regionalnych potraw i jeszcze bardziej odczuć tamtejszą kulturę.
Weekend w Beskidzie Sądeckim może być niezapomnianą wyprawą. Brak tłumów sprawi, że będzie można spokojnie wypocząć, zachwycić się przyrodą i zechcieć wracać tam częściej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Ten artykuł doskonale podsumowuje najnowsze trendy w świecie sushi, ukazując, jak ten tradycyjny japoński przysmak ewoluuje, aby sprostać współczesnym gustom i stylom życia. Szczególnie inspirujące jest zobaczenie, jak sushi adaptuje się do rosnącej popularności kuchni wegetariańskiej i wegańskiej.
My na pewno wybierzemy obrączki ze złota, jednak nadal mam dylemat między brylantem a cyrkonią do mojego pierścionka. Mój narzeczony nalega, żebym wybrała brylant ze względu na jego trwałość i wyjątkowy blask, ale ja wciąż zastanawiam się nad kosztami. Rozumiem, że brylant to inwestycja na lata, ale z drugiej strony, cyrkonie są bardziej przystępne cenowo. Fajnie podkreśliliście różnice między oboma kamieniami, co nieco mi pomogło, ale decyzja wciąż nie jest dla mnie prosta.
Barbara 1 miesięcy temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Przez długi czas nie mogłam przekonać się do sushi, ale teraz to je kocham!!! SUPER WPIS!
Kornel 2 miesięcy temu Rodzaje splotów łańcuszków męskich
Ale czad, nie wiedziałem, że jest taki wybór męskich łańcuszków. Z pewnością niedługo pojadę do salonu jubilerskiego i kupie sobie coś fajnego. 
Tomasz 2 miesięcy temu Korzyści z energii słonecznej
Cieszę się, że mogę dołożyć swoją cegiełkę do tego, by świat był ciut lepszy. Zamontowałem panele fotowoltaiczne na swoim domu już parę lat temu i wcale się nie zatrzymuję! Teraz myślę o zintegrowaniu ich z pompą ciepła. Zdecydowanie przynosi mi to duże korzyści, a dodatkowo jestem "eco" i na czasie. 😋😉