Skip to main content

Ślubne niespodzianki, czyli jak uniknąć błędów w organizacji ślubu plenerowego?

Coraz więcej młodych par decyduje się na ślub plenerowy. Powodem, dla którego wybierają taką właśnie opcję, jest najczęściej możliwość personalizacji uroczystości i jej przeprowadzenia w nietypowym miejscu - na przykład na plaży lub w lesie. Warto jednak wcześniej dokładnie przemyśleć sposób przeprowadzenia ceremonii, w jej trakcie mogą bowiem pojawić się przeszkody. Które z nich należy uwzględnić podczas planowania?

Pogoda a ślub w plenerze

Jaki wpływ na ślub plenerowy może mieć pogoda?

Osoby, decydujące się na ślub w plenerze, często wyobrażają sobie, że odbędzie się on przy idealnej pogodzie. Niestety, nie zawsze tak jest. Ceremonię może popsuć na przykład deszcz, porywisty wiatr lub niska temperatura. Dobrym pomysłem może więc być powierzenie jej organizacji specjalizującej się w tym firmie - dysponuje ona najczęściej gotowymi rozwiązaniami, które pozwolą uniknąć wspomnianych problemów. Przykładowo pakiet usług, oferowany przez Ślub w plenerze Gdańsk - The Rings Event Planners, obejmuje między innymi wynajem stylowego namiotu. Jego użycie umożliwia przeprowadzenie ceremonii nawet wówczas, gdy pogoda nie dopisze.

Jak wybrać miejsce na ślub plenerowy?

Trzeba też zwrócić uwagę na nawierzchnię miejsca, w którym ma odbyć się ślub. Problemem może być na przykład błoto w alejce, którą przechodzić będzie panna młoda - jej ubrudzone pantofelki zapewne nie wywrą na gościach dobrego wrażenia. Oczywiście warto również wykazać się romantyzmem. Wiele osób decyduje się na przykład na uroczystość w miejscu ważnym dla historii ich związku. Bardzo często wybierane są też lokalizacje zachwycające swym pięknem - w ostatnim czasie popularne są na przykład ceremonie na morskim brzegu. O tym, jak je zorganizować, można przeczytać w artykule Ślub kościelny i wesele na plaży – czy to w ogóle możliwe?, który kompleksowo omawia tematykę, związaną z tym zagadnieniem.

Jak uniknąć błędów w orgazniacji ślubu plenerowego?

O czym jeszcze należy pamiętać przy organizacji ślubu plenerowego?

Podczas ślubu na świeżym powietrzu sporym problemem mogą okazać się również owady. Udział w ceremonii tych nieproszonych gości może być niezwykle uciążliwy dla wszystkich jej uczestników. Jeżeli więc wybranym przez nas miejscem jest na przykład las - musimy pamiętać o odpowiednich środkach, odstraszających skrzydlatych intruzów. Planując ślub na plaży powinniśmy natomiast uwzględnić możliwość wystąpienia silnego wiatru i solidnie przymocować dekoracje lub ograniczyć ich ilość. Fruwające ozdoby mogą bowiem zakłócić przebieg uroczystości oraz rozproszyć uwagę gości.

Jak powinny wyglądać przygotowania do ślubu na świeżym powietrzu?

Fakt, że ceremonia odbędzie się w plenerze, powinien być wcześniej znany wszystkim uczestnikom - dzięki temu będą oni mogli dostosować swój strój i obuwie do okoliczności. Przygotowania do ślubu powinny również objąć odpowiednie przystosowanie miejsca uroczystości do dopełnienia formalności. Należy więc pamiętać o stoliku i krześle dla urzędnika oraz o prawidłowym umieszczeniu godła. Trzeba również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie dokumentów przed wiatrem i deszczem. Poniżej przedstawiamy nagranie z wyjątkowego ślubu zorganizowanego na świeżym powietrzu, dokładnie na specjalnie dostosowanej do uroczystości morskiej plaży, gdzie widoczna jest nietuzinkowa atmosfera pełna rodzinnego ciepła i szczęścia:

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Dominika · 2 miesięcy temu
    Na taki ślub w plenerze muszą decydować się same osoby o mocnych nerwach 😂 Ja bym się chyba za bardzo stresowała o pogodę. W każdym razie, na pewno nie organizowałabym ślubu w plenerze na własną rękę, ale opcja z zatrudnieniem pomocy brzmi super.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Malwina · 7 miesięcy temu
    Ja planowanie całej uroczystości powierzyłam specjalistom z https://www.therings.pl/wedding-planner/ i nie zawiodłam się. Nie chciałam męczyć myśli niepotrzebnymi sprawami w ten wyjątkowy dzień, przez co zdecydowałam się jednak na skorzystanie z fachowej pomocy. Muszę przyznać, że odpadło mi dużo stresu i zmartwień, przez co w pełni mogłam cieszyć się ślubem ❤

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Świetny artykuł! Używałam już parę koncentratorów tlenu i ja jestem już doświadczona, ale dla wszystkich osób, które mają do czynienia pierwszy raz z koncentratorem tlenu - polecam go jako lekturę do przeczytania! 
Cieszę się, że zainwestowałem w fotowoltaikę w swoim domu i  gospodarstwie. Po kilku latach inwestycja mi się zwraca, a ja nadal oszczędzam pieniądze. Zdecydowanie polecam wszystkim tę opcję, zwłaszcza teraz gdy ceny energii idą w górę. Dodatkowo można skorzystać z fajnych dofinansowań, co sprawia, że ta oferta jest bardzo opłacalna.
Na taki ślub w plenerze muszą decydować się same osoby o mocnych nerwach 😂 Ja bym się chyba za bardzo stresowała o pogodę. W każdym razie, na pewno nie organizowałabym ślubu w plenerze na własną rękę, ale opcja z zatrudnieniem pomocy brzmi super.
Różne fajne modele obrączek można znaleźć u jubilera Łodzińscy! Ja właśnie wracam z wyprzedaży z salonu w Serenadzie i wow! Jestem zachwycona 😍🔥 Trwa właśnie likwidacja tego salonu i z tej okazji obowiązuje rabat -30%! Koniecznie obczajcie ich stronę: https://lodzinscy.eu/, bo można tam znaleźć informacje o tym, czego dokładnie dotyczy promocja. 
Bartek 4 miesięcy temu Dlaczego warto odwiedzić Nowy Sącz?
Jako miłośnik polskich miast, jestem zachwycony Nowym Sączem! To miejsce, które zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi. Od zabytkowych zamków i secesyjnych kamienic po muzea i skansen, każdy zakątek kryje coś fascynującego. Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty!