Skip to main content

Proste sposoby na zarabianie z domu

Praca zdalna jest marzeniem wielu osób. Pracowanie z zacisza własnego domu wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla matek, osób podróżujących, studentów czy po prostu introwertyków. Tylko co można robić, by zacząć zarabiać z własnego domu?

Copywriter


Praca copywritera jest coraz bardziej popularna. Wiele blogerów czy dziennikarzy zarabia bądź dorabia w ten sposób. Ale czym zajmuje się copywriter? Odpowiedź jest prosta. Pisaniem. Copywriter tworzy teksty na blogi, strony, zajmuje się pisaniem opisów produktów czy tworzeniem postów do Social Mediów. To idealne zajęcie dla osób, które lubią pisać i chcą tym zarabiać na życie.

Transkrypcje nagrań i wywiadów


Kolejnym sposobem na zarabianie z domu jest zarabianie na transkrypcjach nagrań. Polega to na zapisywaniu tego co się usłyszy w nagraniu czy filmie. Firmą, która się tym zajmuje jest między innymi Spiszeto.pl. Przykładową usługą, jaką oferuje firma jest też transkrypcja wywiadu SpiszeTo.pl Transkrypcja nagrania często wykorzystywana jest przez osoby, które tworzą podcasty czy webinary. Można także tworzyć transkrypcje posiedzeń sądów. To dobry sposób na zarobek, który nie wymaga specjalistycznego wykształcenia. Wiele rzeczy można nauczyć się samemu. Osoby, które chciałyby zarabiać w ten sposób powinny mieć dobry słuch, wzrok i powinny szybko przepisywać usłyszany tekst. Przepisywanie nagrań jest doskonałym rozwiązanie dla każdego, kto szuka dodatkowego zajęcia i zarobku. 

Wirtualna asystentka


Zawód wirtualnej asystentki staje się coraz bardziej powszechny. Z usług asystentki na odległość korzysta wiele blogerów czy youtuberów. Coraz częściej z pomocy tego typu specjalistki korzystają również małe przedsiębiorstwa. Czym zajmuje się wirtualna asystentka? To trudne pytanie bo wirtualnych asystentek jest wiele i każda działa w jakiejś niszy. Są wirtualne asystentki zajmujące się Wordpressem, wirtualne asystentki działające w księgowości czy wirtualne asystentki, które są specjalistkami od Social Mediów. Ten zawód nie ma ograniczeń. Ważne jest to, że wirtualna asystentka ma przejąć zadania, na które my nie mamy czasu. WA, bo tak skraca się tą nazwę, często zajmują się odpisywaniem na meile, kontaktem z klientem, wrzucaniu postów na bloga czy Social Media. Wszystkie zadania, które chcemy oddelegować, oddajemy asystentce.

Sposobów na pracę w internecie jest sporo. Można zarabiać na pisaniu, przepisywaniu czy pomaganiu komuś w prowadzeniu biznesu. Graficy i programiści również nie będą mogli narzekać na brak możliwości pracy zdalnej. Każdy zawód, który opiera się na korzystaniu z komputera, można wykonywać z domu. Warto jednak zadać sobie pytanie czy praca zdalna jest tym czego szukamy. Praca z domu rządzi się swoimi prawami i trzeba umieć ją sobie zorganizować. Nie każdy jest w stanie ignorować to co się dookoła niego dzieje, kiedy znajduje się we własnym domu, w którym zawsze jest coś do zrobienia. Praca z domu ma wiele plusów, lecz to od nas zależy czy uda nam się zarabiać w ten sposób. Dobra organizacja pracy jest tu kluczem do sukcesu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔