Porównanie pracy jako kierowca Bolt i Uber

W poszukiwaniu możliwości dodatkowego zarobku wiele osób rozważa zatrudnienie się w charakterze kierowcy samochodowego. Szukający pracy chętnie wybierają popularnych wśród klientów przewoźników, takich jak Uber i Bolt. Jest to zajęcie, w którym sprawdzić może się praktycznie każdy, kto lubi siedzieć za kierownicą. Wystarczy prawo jazdy i spełnienie kilku stawianych przez firmę wymogów. Czym więc charakteryzować muszą się kierowcy pracujący dla Bolta i Ubera i jakie warunki trzeba spełniać?

Kierowca Bolt Kraków

Alternatywa dla taksówek

Uber oraz Bolt to międzynarodowe firmy, będące alternatywą dla tradycyjnych koroporacji taksówkarskich. Mimo że nie są dostępne w każdym mieście, lista miejsc obsługiwanych przez przewoźników nieustannie się wydłuża. Nic więc dziwnego, że wiele osób interesuje praca w Uber, gwarantująca dużą ilość zleceń. Konkurencyjne ceny i wygodne w użyciu aplikacje służące do zamawiania i śledzenia trasy samochodu oraz komunikacji z kierowcą rzutują na wciąż rosnącą popularność tego typu środków transportu. Zainstalowana na smartfonie aplikacja zintegrowana jest z kartą płatniczą. Co więcej, płatność pobierana jest od razu, co wyklucza niespodziewane ceny. Niepotrzebne jest też używanie gotówki. 

Wygodna aplikacja

Aplikacja ułatwia również pracę kierowcy, który za pomocą łączności z Google Maps trasę przejazdu widzi na ekranie. Nie musi więc martwić się o kwestie związane z topografią miejsca. Od pracy kierowcy taksówki odróżnia kierowców Bolta i Ubera również to, że kontakt z klientem oraz płatności odbywają się również za pomocą smartfonów. Wysokość zarobków jest z góry ustalona, kierowca nie ma więc na nią wpływu. Kwota może się różnić w zależności od miasta, dystansu i liczby kierowców dostępnych w okolicy, szacuje się jednak, że za około 20 godzin jazdy zarobić można nawet ponad dwa tysiące złotych.

Uber praca Kraków

Jak zostać kierowcą Ubera?

Aby zostać kierowcą Ubera, poza niezbędnymi dokumentami takimi jak prawo jazdy (ważne co najmniej od roku) i dowód osobisty, należy przedstawić świadectwo odbycia badań lekarskich i testów psychologicznych, zaświadczenie o niekaralności i zdjęcie profilowe. Opcjonalnie zgłosić trzeba również dane działalności gospodarczej (takie jak NIP czy numer KRS). Kierowca Ubera musi również okazać ważną licencję taksówkarską. Jeżeli chodzi o samochód, musi on być zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej dla co najmniej pięciu osób. Preferowane są sedany wyprodukowane po 2002 roku. Auto musi również spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa opisane na stronie https://onlygo.pl/blog/uber-wymagania-samochodu, niezbędne jest więc okazanie zaświadczenia o ubezpieczeniu i przeglądzie technicznym. Wszelkie dokumenty należy przesyłać elektronicznie za pomocą profilu w aplikacji.

Proces rejestracji dla kierowców Bolta

Bolt to aktualnie jeden z najpopularniejszych środków transportu. Rozpoczęcie działalności, jaką jest praca w Bolt wiąże się z pewnymi wymaganiami. Od kierowców Bolta oczekuje się posiadania zarejestrowanej działalności gospodarczej lub umowy z jednym z partnerów flotowych. Rejestracja również odbywa się za pośrednictwem konta w Internecie. Przy rejestracji okazać należy skany dowodu osobistego i prawa jazdy, zaświadczenie o niekaralności i ważną licencję taksówkarską. Trzeba również podać dane kontaktowe (e-mail i polski numer telefonu) oraz informacje dotyczące auta, w tym numer rejestracyjny i model samochodu. Praca we współpracy z firmą Bolt także wiąże się ze spełnieniem pewnych wymagań samochodu: https://onlygo.pl/blog/bolt-wymagania-samochodu-i-dodanie-go-do-aplikacji, które dzielą się na kategorie przejazdu. Jest to kategoria Comfort, kategoria XL, Protect czy Bolt Pets. 

Znając już poszczególne wymagania co do pracy jako kierowca Uber oraz Bolt możesz podjąć decyzję o rozpoczęciu przygody jako kierowca!