Skip to main content

Ochrona domu przed słońcem

Urządzając swój dom stajemy przed szeregiem najprzeróżniejszych dylematów. Takie czy inne kolory ścian, a do tego takie albo inne meble? Jaki wybrać wiodący styl dla swoich czterech ścian? W obliczu tak różnych możliwości i natłoku najprzeróżniejszych rozwiązań, na jakie można trafić przeglądając internet czy katalogi, można się najzwyczajniej w świecie zagubić. Dlatego wybierając każdy element do domu warto podejść do tego na spokojnie i systematycznie wybierać pojedyncze elementy, które będą nam się podobały i pasowały do reszty.

Ochrona przed słońcem

Plisy czy rolety - to kolejny dylemat, przed którym stanie każdy z nas w pewnym momencie. Na przeciw tym trudnym wyborom wychodzi producent rolet Rolety Lublin - Roltex, tj. firma Roltex Rolety, ul. Mechaniczna 13, 21-040 Świdnik, woj. lubelskie, tel: 511 118 566, która od ponad 10 lat produkuje rolet i plis najwyższej jakości. Bo przecież nieważne czy mieszkamy w domu czy mieszkaniu, osłona przed światem zewnętrznym zawsze się przyda. Dlaczego? Po pierwszy, plisy albo rolety ochronią nas przed niechcianym światłem słonecznym latem, gdy chcemy ochronić się przed zbyt wielkim upałem. Ochronią nas również przed wzrokiem ciekawskich przechodniów czy sąsiadów. Dają nam poczucie bezpieczeństwa, gdy chcemy osłonić się przed światem po męczącym dniu pracy.

Więc stajemy przed pytaniem - plisy czy rolety?

Plusem plis jest to, że można je zawsze ściągnąć z okna i wymienić. Nadają naszemu wnętrzu dodatkowych walorów estetycznych, oczywiście pod warunkiem, że styl naszego mieszkania uwzględnia to, że plisy będą pasowały. Plisy to jedno z najprostszych rozwiązań w kwestii ochrony naszego życia przed ciekawskimi. Jednak rolety mogą również mieć wiele plusów. Przede wszystkim, zewnętrzne rolety z montażem dają też większe bezpieczeństwo naszemu domowi. Można wybrać rolety antywłamaniowe, które oprócz zwykłych plusów płynących z ich posiadania mają również funkcję ochronną naszego domu. To ogromny plus - możemy zostawić nasz dom jadąc na wakacje bez lęku, że złodziej włamie się i okradnie nasze mienie. Oprócz tego, zewnętrzne rolety z montażem zdecydowanie lepiej niż plisy chronią nasz dom przed upałem latem, gdyż promienie słoneczne ogrzewają roletę, nie szybę. Jeżdżąc po południowych krajach na pewno mogłeś na to zwrócić uwagę, że miejscowi w swoich domach mają pozaciągane zewnętrzne rolety w oknach na których akurat opiera się słońce. Dzięki temu chronią swoje mieszkania przed nadmiernym upałem.

Żaluzje drewniane

Jest jeszcze inna opcja - żaluzje drewniane. Żaluzje drewniane to szczególnie dobre rozwiązanie wtedy, gdy zależy ci na rozwiązaniach naturalnych i przyjaznych środowisku; ale to również odpowiedź na specyficzny styl wnętrza. Żaluzje drewniane wspaniale wkomponują się we wnętrze ciepłe, urządzone z delikatnością, dobrze będą wyglądały ze skandynawską prostotą, we wnętrzach nowoczesnych, a nawet takich, gdzie są pewne naleciałości vintage. Żaluzje drewniane nadadzą twojemu wnętrzu oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru. Plisy czy rolety - opcji jest wiele; ważne, byś jak najlepiej dopasował możliwość do swoich potrzeb.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Renata · 6 miesięcy temu
    Roltex mają bardzo szeroki wybór. My w domu mamy plisy od nich. Bardzo łatwe nawet w samodzielnym montażu i bardzo praktyczne. Do mycia okien można swobodnie je ściągnąć i założyć po umyciu. Odsłaniać można albo do góry, albo do dołu, dzięki czemu można sobie dostosować wysokość od położenia słońca. Przydatna opcja

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔