Skip to main content

Noclegi w Krakowie - gdzie warto się zatrzymać?

Kraków to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na mapie Polski. Jego historia rozpoczyna się już w X w., choć wielce prawdopodobne jest, że zostało ono założone znacznie wcześniej. Przez blisko 300 lat Kraków pełnił funkcję stolicy naszego kraju. Dzisiaj w dalszym ciągu rozwija się bardzo prężnie, stanowiąc swoiste centrum Małopolski. Nic dziwnego, że miasto to jest wybierane na kierunek podroży przez całe rzesze turystów.

Hotel Kraków Kazimierz

Krakowski Kazimierz – dlaczego warto go odwiedzić?

Kazimierz to jedno z najważniejszych miejsc w Krakowie. Dzielnica ta jest również jedną z najstarszych dzielnic miasta. Dawniej zamieszkiwała ją ludność żydowska, która pozostawiła po sobie wyjątkowe ślady swojej obecności. Można tutaj zobaczyć np. liczne synagogi, choć dziś otaczają je również sklepy, galerie i restauracje. Kazimierz został również wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To jeden z najważniejszych powodów, dla których warto go odwiedzić. Na Kazimierzu znajduje się także hotel Estera, w którym warto spędzić noc, by poczuć wyjątkowy klimat dzielnicy.

Gdzie zatrzymać się na noc w Krakowie?

Wspomniany już hotel Estera to idealne połączenie historii z czasami nam współczesnymi, podobnie jak dzielnica, w której się on mieści. Na miejscu czeka już 54 pokoje. Można zdecydować się na tradycyjne, komfortowej pokoje dwuosobowe, jak i na apartamenty z podwyższonym standardem. Oprócz miejsc noclegowych hotel Estera przygotował również wyjątkową ofertę kulinarną. Można z niej skorzystać w restauracji Esterante, serwującej dania kuchni polskiej i żydowskiej, ale również i kuchni fusion. Turyści z chęcią spożywają tutaj śniadania przy aromatycznej kawie i sycące obiady, ale restauracja sprawdza się również jako miejsce rodzinnych imprez, spotkań biznesowych i romantycznych wieczorów tylko we dwoje.

Hotel Kraków - Estera

Gdzie urządzić spotkanie biznesowe?

Hotel Estera przygotował także ofertę dla osób, które chcą zorganizować spotkanie biznesowe oraz różnego rodzaju szkolenia, konferencje, a nawet wyjazd integracyjny. W ofercie tej znajduje się dostęp do nowoczesnej sali konferencyjnej z pełnym wyposażeniem. Na miejscu czeka również sala kominkowa, w której można odbyć kameralne spotkania partnerskie i biznesowe.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Będąc w Krakowie, nawet w celach biznesowych, warto zobaczyć przynajmniej najważniejsze zabytki. Na szczęście okolica hotelu obfituje w tego rodzaju miejsca. Najlepiej więc rozpocząć od Rynku Głównego i zobaczyć bramę św. Floriana. Nie sposób pominąć również Bazyliki Mariackiej, Barbakanu czy Starej Synagogi. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki, zwłaszcza pierwszej wizyty w mieście, powinien być również Zamek Królewski, wznoszący się majestatycznie na wzgórzu wawelskim.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Różne fajne modele obrączek można znaleźć u jubilera Łodzińscy! Ja właśnie wracam z wyprzedaży z salonu w Serenadzie i wow! Jestem zachwycona 😍🔥 Trwa właśnie likwidacja tego salonu i z tej okazji obowiązuje rabat -30%! Koniecznie obczajcie ich stronę: https://lodzinscy.eu/, bo można tam znaleźć informacje o tym, czego dokładnie dotyczy promocja. 
Bartek 1 miesięcy temu Dlaczego warto odwiedzić Nowy Sącz?
Jako miłośnik polskich miast, jestem zachwycony Nowym Sączem! To miejsce, które zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi. Od zabytkowych zamków i secesyjnych kamienic po muzea i skansen, każdy zakątek kryje coś fascynującego. Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty!
Jestem właśnie przed wyborem przedszkola dla mojego synka i nie jest to łatwy wybór. Szukałam w ogóle w internecie jak w ogóle składa się dokumenty odnośnie przyjęcia do przedszkola i znalazłam tu: https://przedszkole-slupsk.pl/rekrutacja/ całkiem fajny poradnik jak to wygląda. Powodzenia dla wszystkich rodziców, którzy są właśnie w takiej samej sytuacji jak ja! 😚
To prawda, że wygląd jest ważny. Sama zdecydowałam się na walkę ze swoim kompleksem i postanowiłam się poprawić wygląd mojego nosa. Od dziecka borykałam się z krzywym nosem, ale po przeczytaniu artykułu na stronie https://derm-estetyka.pl/korekta-nosa-operacja-nosa-krzywy-nos.html/ dowiedziałam się jak w rzeczywistości wygląda taki zabieg i przekonałam się do niego.
Nie wiedziałem wcześniej jaka jest różnica między korektorem a redaktorem. Myślałem, że zajmują się tym samym. Nie przypuszczałem, że nad tekstem może pracować tyle osób o różnych kompetencjach.