Skip to main content

Noclegi w Krakowie - gdzie warto się zatrzymać?

Kraków to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast na mapie Polski. Jego historia rozpoczyna się już w X w., choć wielce prawdopodobne jest, że zostało ono założone znacznie wcześniej. Przez blisko 300 lat Kraków pełnił funkcję stolicy naszego kraju. Dzisiaj w dalszym ciągu rozwija się bardzo prężnie, stanowiąc swoiste centrum Małopolski. Nic dziwnego, że miasto to jest wybierane na kierunek podroży przez całe rzesze turystów.

Hotel Kraków Kazimierz

Krakowski Kazimierz – dlaczego warto go odwiedzić?

Kazimierz to jedno z najważniejszych miejsc w Krakowie. Dzielnica ta jest również jedną z najstarszych dzielnic miasta. Dawniej zamieszkiwała ją ludność żydowska, która pozostawiła po sobie wyjątkowe ślady swojej obecności. Można tutaj zobaczyć np. liczne synagogi, choć dziś otaczają je również sklepy, galerie i restauracje. Kazimierz został również wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To jeden z najważniejszych powodów, dla których warto go odwiedzić. Na Kazimierzu znajduje się także hotel Estera, w którym warto spędzić noc, by poczuć wyjątkowy klimat dzielnicy.

Gdzie zatrzymać się na noc w Krakowie?

Wspomniany już hotel Estera to idealne połączenie historii z czasami nam współczesnymi, podobnie jak dzielnica, w której się on mieści. Na miejscu czeka już 54 pokoje. Można zdecydować się na tradycyjne, komfortowej pokoje dwuosobowe, jak i na apartamenty z podwyższonym standardem. Oprócz miejsc noclegowych hotel Estera przygotował również wyjątkową ofertę kulinarną. Można z niej skorzystać w restauracji Esterante, serwującej dania kuchni polskiej i żydowskiej, ale również i kuchni fusion. Turyści z chęcią spożywają tutaj śniadania przy aromatycznej kawie i sycące obiady, ale restauracja sprawdza się również jako miejsce rodzinnych imprez, spotkań biznesowych i romantycznych wieczorów tylko we dwoje.

Hotel Kraków - Estera

Gdzie urządzić spotkanie biznesowe?

Hotel Estera przygotował także ofertę dla osób, które chcą zorganizować spotkanie biznesowe oraz różnego rodzaju szkolenia, konferencje, a nawet wyjazd integracyjny. W ofercie tej znajduje się dostęp do nowoczesnej sali konferencyjnej z pełnym wyposażeniem. Na miejscu czeka również sala kominkowa, w której można odbyć kameralne spotkania partnerskie i biznesowe.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Będąc w Krakowie, nawet w celach biznesowych, warto zobaczyć przynajmniej najważniejsze zabytki. Na szczęście okolica hotelu obfituje w tego rodzaju miejsca. Najlepiej więc rozpocząć od Rynku Głównego i zobaczyć bramę św. Floriana. Nie sposób pominąć również Bazyliki Mariackiej, Barbakanu czy Starej Synagogi. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki, zwłaszcza pierwszej wizyty w mieście, powinien być również Zamek Królewski, wznoszący się majestatycznie na wzgórzu wawelskim.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔