Skip to main content

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pomocy drogowej?

Każdemu kierowcy przytrafiają się sytuacje, w których musi skorzystać z usług pomocy drogowej. Specjaliści, zatrudnieni w zajmujących się nią firmach, dokonują napraw w miejscu zatrzymania się samochodu, służą fachową radą, a w razie konieczności — przewożą wóz lawetą lub holują go do warsztatu, lub innego, wskazanego przez nas miejsca. Czym jednak należy kierować się, wybierając przedsiębiorstwo, z którego usług skorzystamy? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które powinny ułatwić podjęcie tej decyzji.

Czy pomoc drogowa jest opłacalna?

Jaki zakres usług świadczony jest przez pomoc drogową?

Wzywając pomoc drogową, staramy się zawsze rozwiązać konkretny problem — warto więc upewnić się, że podmiot, z którego usług chcemy skorzystać, posiada odpowiedni sprzęt i fachowców, którzy będą w stanie się z nim uporać. Przykładowo firmy takie jak Mobilny Serwis TIR zapewniają kompleksową obsługę wszystkich typów pojazdów (również ciężarowych), jednak wiele innych przedsiębiorstw, działających w tej branży, koncentruje się na wykonywaniu usług typowych, adresowanych do kierowców aut osobowych. Podczas rozmowy warto więc przedstawić sytuację, w jakiej się znajdujemy — dzięki temu zyskamy pewność, że dana firma ma realną możliwość udzielenia nam pomocy.

Jaką rolę przy wyborze usług pomocy drogowej powinna odgrywać cena?

O wyborze podmiotu, z którego usług skorzystamy, nie powinna decydować jedynie cena — trzeba bowiem zwrócić uwagę na fakt, że wysoki koszt idzie często w parze z jakością. Oczywiście jest kilka innych czynników, które na niego wpływają. Przykładowo opłata za holowanie czy przewóz lawetą zależy w dużej mierze od ilości pokonanych kilometrów. W związku z tym warto wybierać firmy z najbliższej okolicy — ograniczy to koszty, związane z dojazdem specjalistów na miejsce awarii. Zapłacimy również za załadunek i rozładunek lawety oraz — co oczywiste — za samą naprawę. Należy też liczyć się z wyższymi opłatami, jeżeli wzywamy pomoc drogową w dzień ustawowo wolny od pracy lub w nocy. Natomiast jeżeli w naszym pakiecie ubezpieczeń znajduje się assistance — może okazać się, że wszystkie wspomniane usługi będą dla nas bezpłatne.

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu pomocy drogowej?

O co warto zadbać przy zamawianiu pomocy drogowej?

Zamawiając usługi pomocy drogowej, należy poprosić o ich szacunkową wycenę oraz zapytać o potencjalny czas oczekiwania. Warto również sprawdzić wcześniej, jaką opinią cieszy się dana firma — w dzisiejszych czasach można posłużyć się do tego celu internetem. Nie należy więc podejmować decyzji pod wpływem impulsu, spowodowanego nagłą awarią. Warto chwilę zaczekać, ochłonąć i przeprowadzić pobieżny choćby research, a dopiero po jego wykonaniu zamówić odpowiednią usługę. Pamiętajmy, by w trakcie rozmowy dokładnie opisać miejsce, w którym się znajdujemy oraz problem, który będą musieli rozwiązać wezwani specjaliści. Po ich przyjeździe, jeżeli nasz samochód ma być przewieziony lawetą, należy dokładnie sprawdzić sposób jego zabezpieczenia oraz zamocowania. Warto też upewnić się, że wybrana przez fachowców trasa jest faktycznie najkrótsza.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔