Skip to main content

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pomocy drogowej?

Każdemu kierowcy przytrafiają się sytuacje, w których musi skorzystać z usług pomocy drogowej. Specjaliści, zatrudnieni w zajmujących się nią firmach, dokonują napraw w miejscu zatrzymania się samochodu, służą fachową radą, a w razie konieczności — przewożą wóz lawetą lub holują go do warsztatu, lub innego, wskazanego przez nas miejsca. Czym jednak należy kierować się, wybierając przedsiębiorstwo, z którego usług skorzystamy? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które powinny ułatwić podjęcie tej decyzji.

Czy pomoc drogowa jest opłacalna?

Jaki zakres usług świadczony jest przez pomoc drogową?

Wzywając pomoc drogową, staramy się zawsze rozwiązać konkretny problem — warto więc upewnić się, że podmiot, z którego usług chcemy skorzystać, posiada odpowiedni sprzęt i fachowców, którzy będą w stanie się z nim uporać. Przykładowo firmy takie jak Mobilny Serwis TIR zapewniają kompleksową obsługę wszystkich typów pojazdów (również ciężarowych), jednak wiele innych przedsiębiorstw, działających w tej branży, koncentruje się na wykonywaniu usług typowych, adresowanych do kierowców aut osobowych. Podczas rozmowy warto więc przedstawić sytuację, w jakiej się znajdujemy — dzięki temu zyskamy pewność, że dana firma ma realną możliwość udzielenia nam pomocy.

Jaką rolę przy wyborze usług pomocy drogowej powinna odgrywać cena?

O wyborze podmiotu, z którego usług skorzystamy, nie powinna decydować jedynie cena — trzeba bowiem zwrócić uwagę na fakt, że wysoki koszt idzie często w parze z jakością. Oczywiście jest kilka innych czynników, które na niego wpływają. Przykładowo opłata za holowanie czy przewóz lawetą zależy w dużej mierze od ilości pokonanych kilometrów. W związku z tym warto wybierać firmy z najbliższej okolicy — ograniczy to koszty, związane z dojazdem specjalistów na miejsce awarii. Zapłacimy również za załadunek i rozładunek lawety oraz — co oczywiste — za samą naprawę. Należy też liczyć się z wyższymi opłatami, jeżeli wzywamy pomoc drogową w dzień ustawowo wolny od pracy lub w nocy. Natomiast jeżeli w naszym pakiecie ubezpieczeń znajduje się assistance — może okazać się, że wszystkie wspomniane usługi będą dla nas bezpłatne.

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu pomocy drogowej?

O co warto zadbać przy zamawianiu pomocy drogowej?

Zamawiając usługi pomocy drogowej, należy poprosić o ich szacunkową wycenę oraz zapytać o potencjalny czas oczekiwania. Warto również sprawdzić wcześniej, jaką opinią cieszy się dana firma — w dzisiejszych czasach można posłużyć się do tego celu internetem. Nie należy więc podejmować decyzji pod wpływem impulsu, spowodowanego nagłą awarią. Warto chwilę zaczekać, ochłonąć i przeprowadzić pobieżny choćby research, a dopiero po jego wykonaniu zamówić odpowiednią usługę. Pamiętajmy, by w trakcie rozmowy dokładnie opisać miejsce, w którym się znajdujemy oraz problem, który będą musieli rozwiązać wezwani specjaliści. Po ich przyjeździe, jeżeli nasz samochód ma być przewieziony lawetą, należy dokładnie sprawdzić sposób jego zabezpieczenia oraz zamocowania. Warto też upewnić się, że wybrana przez fachowców trasa jest faktycznie najkrótsza.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Jestem właśnie przed wyborem przedszkola dla mojego synka i nie jest to łatwy wybór. Szukałam w ogóle w internecie jak w ogóle składa się dokumenty odnośnie przyjęcia do przedszkola i znalazłam tu: https://przedszkole-slupsk.pl/rekrutacja/ całkiem fajny poradnik jak to wygląda. Powodzenia dla wszystkich rodziców, którzy są właśnie w takiej samej sytuacji jak ja! 😚
To prawda, że wygląd jest ważny. Sama zdecydowałam się na walkę ze swoim kompleksem i postanowiłam się poprawić wygląd mojego nosa. Od dziecka borykałam się z krzywym nosem, ale po przeczytaniu artykułu na stronie https://derm-estetyka.pl/korekta-nosa-operacja-nosa-krzywy-nos.html/ dowiedziałam się jak w rzeczywistości wygląda taki zabieg i przekonałam się do niego.
Nie wiedziałem wcześniej jaka jest różnica między korektorem a redaktorem. Myślałem, że zajmują się tym samym. Nie przypuszczałem, że nad tekstem może pracować tyle osób o różnych kompetencjach.
Klimatyzator i wszystkie urządzenia elektryczne mają to do siebie, że lubią się psuć, jeśli nie są regularnie serwisowane. To chyba najczęstsza przyczyna wszelakich awarii klimatyzacji - brak poświęconej im uwagi. 
Ja planowanie całej uroczystości powierzyłam specjalistom z https://www.therings.pl/wedding-planner/ i nie zawiodłam się. Nie chciałam męczyć myśli niepotrzebnymi sprawami w ten wyjątkowy dzień, przez co zdecydowałam się jednak na skorzystanie z fachowej pomocy. Muszę przyznać, że odpadło mi dużo stresu i zmartwień, przez co w pełni mogłam cieszyć się ślubem ❤