Skip to main content

Lista zadań do wykonania przed weselem

Młodzi ludzie, którzy planują wspólne życie często zastanawiają się czy powinni organizować wesele czy raczej skromne przyjęcie ślubne. Wszystko zależy przede wszystkim jakim budżetem dysponują i jak dużą ilość gości chcą zaprosić. Często jest też tak, że młodym ludziom nie zależy na wystawnym weselu. Pieniądze, które mieliby wydać na ten cel często wolą przeznaczyć na zakup lub urządzenie swojego przyszłego, wspólnego domu. Często zdarza się też tak, że młodzi decydują się na zorganizowanie drogiej, egzotycznej podróży poślubnej zamiast wesela.

Fotograf EnRoute podczas sesji na ślubie w Gdańsku

Przygotowania do wesela

Jeżeli jednak młoda para zdecyduje się na organizację wesela to przede wszystkim powinna zacząć od sporządzenia listy zadań weselnych. Lista ta pozwoli na zapamiętanie wszystkich rzeczy do wykonania, określenie kiedy co powinno być wykonane oraz ile powinno kosztować. Określenie kosztorysu weselnego jest bowiem drugą po liście weselnej najważniejszą kwestią. Warto przede wszystkim wcześniej zająć się poszukiwaniami fotografa, ponieważ to właśnie dzięki jego pracy będziemy mogli wspominać nasze wesele przez długie lata. Przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z portfolio danego fotografa, na przykład na jego stronie internetowej - tak jak https://enroutephotography.eu/ Fotograf Ślubny z Gdańska, której siedziba mieści się przy ulicy Myśliwskiej 78. O wszelkie szczegóły najlepiej dopytać telefonicznie pod numerem 602 188 669.

Do najważniejszych zadań weselnych należą:

  • określenie stylu wesela
  • spisanie listy gości weselnych
  • ustalenie daty ślubu
  • wybór miejsca ceremonii i przyjęcia weselnego
  • wybór fotografa i kamerzysty na wesele
  • wybór sukni ślubnej i stroju pana młodego
  • dopełnienie formalności takich jak nauki przedmałżeńskie, ustalenie nazwiska, uzyskanie niezbędnych zaświadczeń i dokumentów
  • dokonanie wszelkich niezbędnych zakupów
  • wybór orkiestry na wesele

Sesja ślubna realizowana przez fotografa EnRoute

Realizacja punktów z listy

Po przygotowaniu listy weselnej należy ustalić co i kiedy należy wykonać. Na początek zawsze należy zacząć od najważniejszych punktów, z organizacją których jest największy problem. Do zadań priorytetowych należy zaliczyć wybór sali weselnej, wybór miejsca ceremonii, zarezerwowanie orkiestry oraz wybór fotografa na wesele. Jeżeli te najważniejsze punkty mamy załatwione, to resztę możemy organizować już ze spokojem. 

Sesja ślubna

W wolnej chwili należy również zastanowić się nad możliwościami zorganizowania sesji ślubnej. Zdjęcia z samego ślubu i wesela są często niewystarczające dla pary młodej. Potrzebują mieć dodatkową pamiątkę, na której będą ujęci tylko we dwoje. Sesja ślubna może zostać zorganizowana po ślubie, wtedy kiedy pogoda na to pozwoli. Często sesja ślubna organizowana jest w plenerze, dlatego słoneczna pogoda jest tak ważna. Pod linkiem znajdziesz kontakt do fotografa ślubnego w Gdańsku, który z pewnością zna miejsca idealne na sesję ślubną w plenerze. Zaletą fotografii ślubnej jest to, że pokazuje młodą parę w najszczęśliwszym czasie ich życia. Dlatego zdjęcia ze ślubu jak i wesela są tak ważne dla młodych ludzi. Posiadanie kilku albumów weselnych umożliwia pokazanie ich po weselu najbliższej rodzinie. Młoda para również po latach często wraca do tych zdjęć.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔