Skip to main content

Jakie rodzaje wind i dźwigów osobowych wyróżniamy?

Windy spotykamy na każdym kroku: w galeriach handlowych, w blokach mieszkalnych, w przychodniach i szpitalach. Te mechanizmy kryją jednak więcej niż tylko niezidentyfikowane dla laika przewody i przekładnie.

Jakie rodzaje wind i dźwigów osobowych wyróżniamy?

Na jakiej podstawie dzielimy windy?

Mówimy tutaj o dwóch głównych podziałach. Pierwszy polega na zidentyfikowaniu mechanizmu działającego w danym dźwigu. Spotkać możemy się z windami hydraulicznymi, jak i elektrycznymi. Windy hydrauliczne są tańsze w eksploatacji, ale droższe w montażu. Windy elektryczne zupełnie na odwrót. Wybór odpowiedniej zależy od miejsca jej wykorzystania.

Następny podział jest wykonywany ze względu na ich przeznaczenie. Tutaj mówimy o windach, przede wszystkim gastronomicznych, towarowych lub osobowych. W zależności od projektu i miejsca zastosowania, odpowiednia będzie inna winda. Należy dokładnie przeanalizować potrzeby obiektu, w którym ma być zastosowana. Dodatkowo najlepiej skonsultować się z ekspertem. Przeczytaj artykuł pod adresem https://www.komodo-windy.pl/blog/nowoczesne-dzwigi-osobowe-w-polsce-kierunki-rozwoju-standardy, gdzie znajdziesz więcej informacji dotyczących nowoczesnych wind i aktualnych standardów.

Po co winda w budynku?

Mimo że odpowiedź wydaje się oczywista, na pewno są osoby, które zadają sobie takie pytanie. Winda nie jest tylko wygodnym dodatkiem do projektu. Jest to urządzenie, które ułatwia i przyśpiesza pracę, mowa tu szczególnie o windach towarowych i gastronomicznych, ale i dba o dostęp do budynku przez osoby niepełnosprawne. Nie zawsze mamy możliwość skorzystania ze schodów, nawet ruchomych, a co za tym idzie, w niektórych momentach, windy są niezbędne. Ich brak może zniechęcać do wizyt w budynku, a nie taki mamy cel, prawda?

Windy osobowe KOMODO

Windy jako ozdoba wnętrza

Kolejną zaletą nowoczesnych dźwigów jest ich estetyka. Przy odpowiednim pomyśle i współpracy z podwykonawcą, można stworzyć ciekawą aranżację wnętrza, właśnie z wykorzystaniem windy. Nie muszą być one już standardowo wkomponowane w boczną, mało rzucającą się w oczy ścianę. Wręcz przeciwnie. Mogą one stanowić główny, ale także dopełniający element całego projektu. Szkło, obróbka metali, ciekawe kolory i kształty pozwolą stworzyć interesujący i przykuwający wzrok projekt, który nie będzie tylko ładny, ale i przydatny. Pod linkiem Windy osobowe KOMODO znajdziesz formularz kontaktowy i dowiesz się więcej o odpowiednim dźwigu dla twojej realizacji. Specjaliści pomogą dobrać Ci odpowiednią ofertę pasującą do Twoich potrzeb i zrobią kosztorys projektu.

Czy windy zostaną zastąpione czymś innym?

Równie popularne co windy, są schody ruchome. Nie zastąpią one jednak wind, będą jedynie z nimi współgrać. Firmy zajmujące się produkcją wind cały czas muszą się rozwijać. Stają przed nowymi wymaganiami klientów, regulacjami prawnymi. Wszystko to sprawia, że tworzone są dźwigi bardziej wydajne, bezpieczne, wygodne. Wszystko wskazuje na to, że nie spotkamy się z zanikiem wind, ale wręcz przeciwnie, z rozwojem tego typu środków transportu pionowego.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Józek G. · 3 miesięcy temu
    Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔