Jak pozbyć się worków pod oczami?

Worki pod oczami są swoistego rodzaju obrzękami, które występują pod dolnymi powiekami. Praktycznie każdy w swoim życiu zobaczył w lustrze odbicie, w którym zauważyć można było spuchnięte i często również sine miejsca pod oczami. Co jest przyczyną ich powstawania i czy można z nimi walczyć?

Przyczyny powstawania worków pod oczami

Występowanie tego zjawiska może być uzależnione od wielu czynników. U osób młodych związane jest najczęściej ze zmęczeniem. Duża ilość imprez czy też nauka na egzamin do późnych godzin nocnych mogą skutkować występowaniem obrzęku pod oczami. W przypadku osób starszych przyczyną jest stopniowa utrata jędrności skóry, a więc utrata m.in. kolagenu. Z wiekiem skóra staje się coraz bardziej wiotka i cienka. Coraz bardziej widoczne naczynia krwionośne sprawiają, że worki pod oczami mogą być sine. Wiek nie jest jednak jedynym czynnikiem wpływającym na ich występowanie. Duże znaczenie ma stosowana dieta. Jeżeli jest ona wypełniona produktami wysokoprzetworzonymi, istnieje duże ryzyko, że często będziemy budzić się ze spuchniętą skórą pod oczami. Więcej na temat przyczyn powstawania worków pod oczami można przeczytać na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/worki-pod-oczami-zabieg, gdzie znajduje się też informacja na temat zabiegu usuwania tego zjawiska. Aby zminimalizować ryzyko występowania worków pod oczami należy zadbać także o odpowiednie nawodnienie. Wskazywanym przez specjalistów odpowiednim poziomem jest wypijanie dziennie minimum dwóch litrów wody. Istotnym czynnikiem warunkującym występowanie worków pod oczami jest także ilość snu. Przesypianie dziennie od siedmiu do dziewięciu godzin powinno pozytywnie wpłynąć na stan skóry.

Metody usuwania worków pod oczami

Jeżeli nie udało się zapobiec występowaniu obrzęku, można ratować się kilkoma sprawdzonymi metodami. Bardzo skutecznie na jego łagodzenie wpływa niska temperatura. Świetnie sprawdzą się więc zimne okłady. Dobrą opcją jest również wykorzystanie plastrów ogórka. Należy zwrócić jednak uwagę na jego jakość i pochodzenie. Jeżeli wykorzystany zostanie produkt, który miał kontakt z dużą ilością chemii (np. nawozy czy opryski), zamiast regeneracji skóry można narazić się na objawy uczulenia. Na rynku spotkać można również wiele maseczek, które zawierają takie składniki aktywne jak przykładowo kwas hialuronowy. Używając takiego produktu na noc zapewnimy skórze odpowiednie nawilżenie i zapobiegniemy wystąpieniu worków pod oczami. Skuteczną metodą jest również delikatny masaż pobudzający skórę pod powiekami, najlepiej połączony z kremem nawilżającym. Zdarzają się jednak sytuacje bardziej problematyczne. Jeżeli usunięcie obrzęku jest uciążliwe i domowe metody nie przynoszą skutku, na ratunek przychodzi plastyka powiek dolnych. Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej zalegającej pod oczami. Przeprowadzany jest w warunkach znieczulenia miejscowego, jednak na specjalne życzenie można skorzystać także z amnezji ogólnej. Jest to operacja całkowicie bezpieczna, jednak należy pamiętać by dokonać wcześniej odpowiedniej konsultacji z lekarzem. Jeśli interesują Cię inne zabiegi medycyny estetycznej koniecznie zajrzyj na stronę www.chirurg-gdynia.pl/oferta/korekta-uszu, gdzie klinika Derm Estetyka proponuje korektę uszu czy inne zabiegi chirurgii plastycznej. Warto pamiętać, że współcześnie większość wad, które zauważamy w naszym wyglądzie można zniwelować. Dlatego też nie wstydźmy się prosić o pomoc chirurga plastycznego, ponieważ może to poprawić naszą samoocenę i pewność siebie!