Skip to main content

Elegancja i trwałość - Dlaczego warto wybrać obrączki z platyny?

Większość osób, mówiąc o ślubnych obrączkach, ma na myśli wyroby ze złota i srebra. Warto jednak pamiętać, że metale te nie są jedynymi, używanymi do tworzenia biżuterii tego typu - obecnie coraz większą popularnością cieszą się na przykład wyroby z platyny. W naszym artykule postaramy się opowiedzieć o ich zaletach.

Obrączki ślubne z platyny do kupienia w salonie jubilerskim Łodzińscy w Krakowie

Czym wyróżniają się obrączki z platyny?

Jak możemy przeczytać na stronie Obrączki platynowe Łodzińscy, wyroby z tego surowca charakteryzują się wyglądem podobnym do produktów z białego złota lub srebra, są od nich jednak bardziej połyskliwe oraz znacznie trwalsze (nie zmieniają na przykład koloru). Noszenie wykonanej biżuterii z platyny nie powoduje przy tym u osób uczulonych podrażnień skóry - jeżeli więc jeden z przyszłych małżonków jest alergikiem, zakup obrączek z tego metalu będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Jakie formy mogą przyjąć obrączki z platyny?

Chociaż platynę stosunkowo łatwo można kształtować, wykonane z niej wyroby charakteryzują się zazwyczaj minimalistyczną formą. Dzięki temu, jak wynika z tekstu https://lodzinscy.eu/blog/porady/duet-idealny-obraczka-i-pierscionek-zareczynowy-na-jednym-palcu-podpowiadamy-jak-go-stworzyc, mogą być one noszone na jednym palcu z pierścionkiem zaręczynowym o skomplikowanych kształtach. Platynowe obrączki świetnie pasują też do każdej praktycznie stylizacji. Ich unikalny wygląd sprawia ponadto, że są one jednym z najchętniej używanych elementów biżuterii, zarówno damskiej, jak i męskiej.

Czy obrączki z platyny mogą zawierać kamienie?

Obrączka z platyny może być również ozdobiona szlachetnymi lub półszlachetnymi kamieniami - znawcy tematu polecają na przykład wyroby tego typu z szafirami lub rubinami. Ciekawe rezultaty osiągnąć można też dzięki ustawieniu kilku białych diamentów lub cyrkonii w jednej linii: taka obrączka z platyny jest niezwykle efektowna i elegancka, a jednocześnie zachowuje minimalistyczną stylistykę. Jej oryginalny wygląd zwróci też uwagę wszystkich gości, obserwujących ceremonię ślubną.

Jak nosić obrączke z platyny z pierścionkiem zaręczynowym?

Obrączki z platyny — zabezpieczenie na trudne czasy

Chociaż biżuteria pełni obecnie przede wszystkim rolę ozdoby, nie należy zapominać, że zawarte w niej metale szlachetne mają sporą wartość. Platyna należy do najcenniejszych z nich. Zakup wykonanych z niej obrączek jest więc swego rodzaju inwestycją - cena biżuterii tego typu raczej nie spadnie. Do jej tworzenia używa się przy tym zwykle czystego metalu. Odróżnia to wyroby platynowe od tych, które wykonane są na przykład ze złota (w ich wypadku konieczne jest zastosowanie domieszek, zwiększających trwałość).

Co symbolizują obrączki z platyny?

Platynowe obrączki mają też większy ciężar od podobnych wyrobów ze złota i srebra. Paradoksalnie, dla wielu osób jest on zaletą - wyroby takie lepiej się po prostu nosi. Co ważne, zarówno waga i solidność, jak i niezwykła trwałość platyny i jej odporność na upływ czasu, mogą być traktowane jako symbole wiecznej miłości, łączącej małżonków.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paulina · 2 miesięcy temu
    Różne fajne modele obrączek można znaleźć u jubilera Łodzińscy! Ja właśnie wracam z wyprzedaży z salonu w Serenadzie i wow! Jestem zachwycona 😍🔥 Trwa właśnie likwidacja tego salonu i z tej okazji obowiązuje rabat -30%! Koniecznie obczajcie ich stronę: https://lodzinscy.eu/, bo można tam znaleźć informacje o tym, czego dokładnie dotyczy promocja. 

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Cieszę się, że zainwestowałem w fotowoltaikę w swoim domu i  gospodarstwie. Po kilku latach inwestycja mi się zwraca, a ja nadal oszczędzam pieniądze. Zdecydowanie polecam wszystkim tę opcję, zwłaszcza teraz gdy ceny energii idą w górę. Dodatkowo można skorzystać z fajnych dofinansowań, co sprawia, że ta oferta jest bardzo opłacalna.
Na taki ślub w plenerze muszą decydować się same osoby o mocnych nerwach 😂 Ja bym się chyba za bardzo stresowała o pogodę. W każdym razie, na pewno nie organizowałabym ślubu w plenerze na własną rękę, ale opcja z zatrudnieniem pomocy brzmi super.
Różne fajne modele obrączek można znaleźć u jubilera Łodzińscy! Ja właśnie wracam z wyprzedaży z salonu w Serenadzie i wow! Jestem zachwycona 😍🔥 Trwa właśnie likwidacja tego salonu i z tej okazji obowiązuje rabat -30%! Koniecznie obczajcie ich stronę: https://lodzinscy.eu/, bo można tam znaleźć informacje o tym, czego dokładnie dotyczy promocja. 
Bartek 2 miesięcy temu Dlaczego warto odwiedzić Nowy Sącz?
Jako miłośnik polskich miast, jestem zachwycony Nowym Sączem! To miejsce, które zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi. Od zabytkowych zamków i secesyjnych kamienic po muzea i skansen, każdy zakątek kryje coś fascynującego. Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty!
Jestem właśnie przed wyborem przedszkola dla mojego synka i nie jest to łatwy wybór. Szukałam w ogóle w internecie jak w ogóle składa się dokumenty odnośnie przyjęcia do przedszkola i znalazłam tu: https://przedszkole-slupsk.pl/rekrutacja/ całkiem fajny poradnik jak to wygląda. Powodzenia dla wszystkich rodziców, którzy są właśnie w takiej samej sytuacji jak ja! 😚