Skip to main content

Dlaczego warto spędzić czas w Karkonoszach?

Decydując się na aktywny wypoczynek zimą lub latem warto wybrać się busem do Karkonoszy, ze względu na występujące tutaj atrakcje. Jednym z najczęściej odwiedzanych w tym rejonie miejsc przez turystów jest Śnieżka, czyli najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Karkonosze to kraina z bogatym ekosystemem, która charakteryzuje się dosyć sporym bogactwem flory i fauny. Prócz popularnego szczytu, warto odwiedzić inne równe piękne miejsca, jak na przykład Wodospad Szklarki, którego wysokość sięga 13 metrów. Znajdziemy tu również trzy formy skalne o nazwie "Pielgrzymy", które są widoczne niemal z każdego miejsca Karkonoszy. Nikogo nie dziwi więc fakt, że atrakcje Karkonoszy przyciągają turystów swoim urokiem.

Wypożycz busa - Wrocław

Wybierając się tu na wypoczynek z rodziną, może warto pomyśleć o ekologicznym aspekcie podróży i zamiast wyjeżdżać kilkoma samochodami zdecydować się na wynajem busa 9 osobowego. Sprawdzona i godna polecenia wypożyczalnia busów znajduje się we Wrocławiu a jej nazwa to "Kuszewski - busy". To świetne rozwiązanie, ponieważ przyjeżdżając z daleka, jesteśmy w stanie częściej zmieniać się za kierownicą samochodu, a tym samym nie narażać członków podróży na niebezpieczeństwo spowodowane przemęczeniem kierowcy. Szczególnie warto zadbać o ten aspekt, kiedy podróżujemy z dziećmi. Kiedy będziemy już na miejscu warto wstąpić do punktu informacyjnego dla turystów, aby więcej dowiedzieć się na temat atrakcji w pobliżu. Przed wyjściem na szlaki powinniśmy zapoznać się również z pogodą w danym dniu, gdyż ta potrafi być często zmienna i niemile zaskoczyć turystów. Jeśli jednak będziemy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także stosować się do alertów pogodowych w danym dniu, to raczej nie powinniśmy się o nic martwić.

Warto zatrzymać się w schronisku 

W Karkonoszach znajdziemy również wiele schronisk, gdzie podczas pieszych wędrówek warto na chwilę się zatrzymać, gdzie przy ciepłej herbacie można podziwiać uroki natury. Taka chwila przerwy przyda nam się zarówno w zimie, jak i lecie, gdyż zróżnicowany klimat na różnych wysokościach, może spowodować, że będziemy musieli podładować swoje akumulatory, aby można było ruszyć w dalszą wędrówkę. Jednym z najpopularniejszych obiektów na Śnieżce, jest Restauracja i obserwatorium, które znajduje się na jej szczycie. Zimową śnieżną nocą przypomina obiekt nie z tej planety, co wielu ludzi uwieczniło już na zdjęciach. Zimą jest to również jedno z zimniejszych miejsc w Polsce i mimo iż z roku na rok zimy są łagodniejsze, to jednak nie należy lekceważyć warunków pogodowych, wybierając się w te rejony.


Ścieżki rowerowe o różnym stopniu trudności

Karkonoskie szlaki to również nie lada gratka dla miłośników dwóch kółek. Bogactwo szlaków, a także dość dobrze rozwinięta infrastruktura powodują, że jest to również świetna forma spędzenia wolnego czasu. Trasy mają różne stopnie trudności, więc z pewnością, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ścieżki rowerowe przebiegają również przez czeską granicę, więc wybierając niektóre z nich, należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport. Bardzo dużym udogodnieniem są tzw. "cyklobusy" kursujące po różnych trasach, co czasem może ułatwić powrót lub dotarcie rowerzystów na wybrany szlak rowerowy. Przeglądając statystyki odwiedzin Karkonoszy przez turystów, można stwierdzić, że są to jedne z najbardziej zatłoczonych gór w Polsce. Trudno się temu dziwić, skoro piękno przyrody, niezliczona ilość atrakcji co roku przyciąga ich coraz więcej. Dlatego więc powinieneś sam się przekonać o tym, że atrakcje Karkonoszy mogą i porwać Cię atrakcje Karkonoszy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔