Skip to main content

Decyzja o kupnie nowego samochodu

Prawie każdy użytkownik samochodu staje w którymś momencie przed decyzją sprzedaży własnego auta. Ma to miejsce najczęściej w chwili, gdy decyduje się kupić nowy samochód - z chęci podniesienia poziomu wygody, luksusu, z powodu konieczności zmiany standardu auta (np. ze względu na pojemność lub wielkość wnętrza, liczbę miejsc dla pasażerów). Oczywiście przy decyzji kupna samochodu bierze się pod uwagę to, czy w ogóle wchodzi to w grę z przyczyn finansowych - czy uzbierane zostały odpowiednie środki bądź czy jest możliwość wzięcia kredytu na ten cel.

mercedes - Twój nowy samochód

Sprzedaż samochodu

W kłopocie finansowym ma też pomóc sprzedaż dotychczas użytkowanego pojazdu. Dlatego dobrym wyjściem jest jak najszybsza sprzedaż auta. Ale jak szybko sprzedać samochód? Jest kilka różnych możliwości. W sprzedaży bezpośredniej może to trwać nawet kilka tygodni czy miesięcy. Najważniejsze jest odpowiednie zareklamowanie samochodu, a to może trwać: pisanie ogłoszeń na portalach sprzedażowych, na forach dyskusyjnych, wykupywanie anonsów w gazetach czy staroświeckie rozklejenie informacji o chęci sprzedaży w okolicy. Gdy już jednak nasze auto zostanie rozreklamowane, trzeba mieć nadzieję, że w końcu kogoś ono zainteresuje i ktoś się zgłosi. Gdy chętny się do nas odezwie, umówimy się na spotkanie, by pokazać samochód na żywo. Nie wszyscy po obejrzeniu będą nadal chętni. Inni rzadko kiedy z miejsca zdecydują się na kupno. Szybkość, z jaką dokonamy sprzedaży bezpośredniej, zależy w głównej mierze od tego, w jakim stanie jest nasze auto. Jeśli jest to samochód w dobrym stanie, to zapewne sprzedaż nastąpi szybciej, o ile nie przesadziliśmy z ceną (im jest ona niższa, tym więcej klientów przyciągnie). O wiele gorzej sytuacja wygląda, gdy chcemy sprzedaż auto w niezbyt dobrym stanie, na przykład powypadkowe.

Skup aut używanych

Jeśli sprzedaż bezpośrednia nie odnosi skutku i długo czekamy na jakiekolwiek pojawienie się chętnych, a i tak żaden z nich nie decyduje się na kupno - może powinniśmy poszukać skup samochodów powypadkowych (lub zwykły skup aut - jeśli nasze jest w dobrym stanie). W takim skupie proces sprzedaży przebiega o wiele szybciej, a czasem nawet i błyskawicznie. Skup aut niesprawnych, powypadkowych czy w dobrym stanie szuka nabywcy od momentu, gdy stanie się fizycznym posiadaczem naszego dotychczasowego auta. Jednym z takich skupów, który cieszy się ogromną popularnością w woj. pomorskim jest Skup Aut Pol-Cars; ul. Tysiąclecia 70, 84-230 Rumia; Tel: 505 233 303. Z jego strony internetowej: https://www.skupautpomorskie.pl dowiemy się wielu informacji na temat tego jakich dostarcza usług. Dokonuje wyceny samochodu na miejscu i jeśli ta cena nas zadowala - można już podpisywać umowę z firmą prowadzącą skup aut. Firma ta zasadniczo kupuje więc pojazdy na własny rachunek, czyli właściwie sprzedaż samochodu przebiega analogicznie jak w przypadku sprzedaży osobie prywatnej czy firmie. Transakcja polega na podpisaniu zwykłej umowy kupna-sprzedaży, a na podstawie której dokonuje się przeniesienia własności samochodu.

samochód ze skupu aut

Różne sposoby płatności

Płatność za zakupiony umową kupna-sprzedaży 1 pojazd może być załatwiana także od ręki - jeśli jest to płatność gotówką. Niektórzy bowiem dysponują odpowiednią ilością gotówki przy sobie, gdy wybierają się do skupu. Zapłacić można także przelewem na konto bankowe, choćby i ekspresowym. Tutaj jedna uwaga prawna - w przypadku przedsiębiorców płatności powyżej piętnastu tysięcy złotych można przekazać jedynie na rachunek bankowy Jeśli sprzedawany do skupu samochód posiada więcej niż jednego właściciela - przy sprzedaży powinni pojawić się oczywiście wszyscy właściciele auta. Powinni mieć przy sobie dokumenty tożsamości. Jeżeli jednak jeden z właścicieli auta nie może być obecny, może wystawić pełnomocnictwo do sprzedaży auta drugiemu współwłaścicielowi. W przypadku najbliższej rodziny (wstępni, zstępni) może to być zwykłe pełnomocnictwo. W przypadku jednak dalszej rodziny albo tez osoby spoza grona krewnych - konieczne będzie do sprzedaży pełnomocnictwo potwierdzone notarialnie. Niestety przepisy prawa z jednej strony swoim stopniem skomplikowania maja chronić przez problemami, przed oszustwami i niejasnościami, z drugiej - niejako jako skutki uboczne - pojawiają się komplikacje w postaci konieczności dopełnienia różnych formalności, które utrudniają dokonywanie czynności.


Umowa kupna-sprzedaży - Czym jest umowa kupna sprzedaży?

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔