Skip to main content

Decyzja o kupnie nowego samochodu

Prawie każdy użytkownik samochodu staje w którymś momencie przed decyzją sprzedaży własnego auta. Ma to miejsce najczęściej w chwili, gdy decyduje się kupić nowy samochód - z chęci podniesienia poziomu wygody, luksusu, z powodu konieczności zmiany standardu auta (np. ze względu na pojemność lub wielkość wnętrza, liczbę miejsc dla pasażerów). Oczywiście przy decyzji kupna samochodu bierze się pod uwagę to, czy w ogóle wchodzi to w grę z przyczyn finansowych - czy uzbierane zostały odpowiednie środki bądź czy jest możliwość wzięcia kredytu na ten cel.

mercedes - Twój nowy samochód

Sprzedaż samochodu

W kłopocie finansowym ma też pomóc sprzedaż dotychczas użytkowanego pojazdu. Dlatego dobrym wyjściem jest jak najszybsza sprzedaż auta. Ale jak szybko sprzedać samochód? Jest kilka różnych możliwości. W sprzedaży bezpośredniej może to trwać nawet kilka tygodni czy miesięcy. Najważniejsze jest odpowiednie zareklamowanie samochodu, a to może trwać: pisanie ogłoszeń na portalach sprzedażowych, na forach dyskusyjnych, wykupywanie anonsów w gazetach czy staroświeckie rozklejenie informacji o chęci sprzedaży w okolicy. Gdy już jednak nasze auto zostanie rozreklamowane, trzeba mieć nadzieję, że w końcu kogoś ono zainteresuje i ktoś się zgłosi. Gdy chętny się do nas odezwie, umówimy się na spotkanie, by pokazać samochód na żywo. Nie wszyscy po obejrzeniu będą nadal chętni. Inni rzadko kiedy z miejsca zdecydują się na kupno. Szybkość, z jaką dokonamy sprzedaży bezpośredniej, zależy w głównej mierze od tego, w jakim stanie jest nasze auto. Jeśli jest to samochód w dobrym stanie, to zapewne sprzedaż nastąpi szybciej, o ile nie przesadziliśmy z ceną (im jest ona niższa, tym więcej klientów przyciągnie). O wiele gorzej sytuacja wygląda, gdy chcemy sprzedaż auto w niezbyt dobrym stanie, na przykład powypadkowe.

Skup aut używanych

Jeśli sprzedaż bezpośrednia nie odnosi skutku i długo czekamy na jakiekolwiek pojawienie się chętnych, a i tak żaden z nich nie decyduje się na kupno - może powinniśmy poszukać skup samochodów powypadkowych (lub zwykły skup aut - jeśli nasze jest w dobrym stanie). W takim skupie proces sprzedaży przebiega o wiele szybciej, a czasem nawet i błyskawicznie. Skup aut niesprawnych, powypadkowych czy w dobrym stanie szuka nabywcy od momentu, gdy stanie się fizycznym posiadaczem naszego dotychczasowego auta. Jednym z takich skupów, który cieszy się ogromną popularnością w woj. pomorskim jest Skup Aut Pol-Cars; ul. Tysiąclecia 70, 84-230 Rumia; Tel: 505 233 303. Z jego strony internetowej: https://www.skupautpomorskie.pl dowiemy się wielu informacji na temat tego jakich dostarcza usług. Dokonuje wyceny samochodu na miejscu i jeśli ta cena nas zadowala - można już podpisywać umowę z firmą prowadzącą skup aut. Firma ta zasadniczo kupuje więc pojazdy na własny rachunek, czyli właściwie sprzedaż samochodu przebiega analogicznie jak w przypadku sprzedaży osobie prywatnej czy firmie. Transakcja polega na podpisaniu zwykłej umowy kupna-sprzedaży, a na podstawie której dokonuje się przeniesienia własności samochodu.

samochód ze skupu aut

Różne sposoby płatności

Płatność za zakupiony umową kupna-sprzedaży 1 pojazd może być załatwiana także od ręki - jeśli jest to płatność gotówką. Niektórzy bowiem dysponują odpowiednią ilością gotówki przy sobie, gdy wybierają się do skupu. Zapłacić można także przelewem na konto bankowe, choćby i ekspresowym. Tutaj jedna uwaga prawna - w przypadku przedsiębiorców płatności powyżej piętnastu tysięcy złotych można przekazać jedynie na rachunek bankowy Jeśli sprzedawany do skupu samochód posiada więcej niż jednego właściciela - przy sprzedaży powinni pojawić się oczywiście wszyscy właściciele auta. Powinni mieć przy sobie dokumenty tożsamości. Jeżeli jednak jeden z właścicieli auta nie może być obecny, może wystawić pełnomocnictwo do sprzedaży auta drugiemu współwłaścicielowi. W przypadku najbliższej rodziny (wstępni, zstępni) może to być zwykłe pełnomocnictwo. W przypadku jednak dalszej rodziny albo tez osoby spoza grona krewnych - konieczne będzie do sprzedaży pełnomocnictwo potwierdzone notarialnie. Niestety przepisy prawa z jednej strony swoim stopniem skomplikowania maja chronić przez problemami, przed oszustwami i niejasnościami, z drugiej - niejako jako skutki uboczne - pojawiają się komplikacje w postaci konieczności dopełnienia różnych formalności, które utrudniają dokonywanie czynności.


Umowa kupna-sprzedaży - Czym jest umowa kupna sprzedaży?

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Świetny artykuł! Używałam już parę koncentratorów tlenu i ja jestem już doświadczona, ale dla wszystkich osób, które mają do czynienia pierwszy raz z koncentratorem tlenu - polecam go jako lekturę do przeczytania! 
Cieszę się, że zainwestowałem w fotowoltaikę w swoim domu i  gospodarstwie. Po kilku latach inwestycja mi się zwraca, a ja nadal oszczędzam pieniądze. Zdecydowanie polecam wszystkim tę opcję, zwłaszcza teraz gdy ceny energii idą w górę. Dodatkowo można skorzystać z fajnych dofinansowań, co sprawia, że ta oferta jest bardzo opłacalna.
Na taki ślub w plenerze muszą decydować się same osoby o mocnych nerwach 😂 Ja bym się chyba za bardzo stresowała o pogodę. W każdym razie, na pewno nie organizowałabym ślubu w plenerze na własną rękę, ale opcja z zatrudnieniem pomocy brzmi super.
Różne fajne modele obrączek można znaleźć u jubilera Łodzińscy! Ja właśnie wracam z wyprzedaży z salonu w Serenadzie i wow! Jestem zachwycona 😍🔥 Trwa właśnie likwidacja tego salonu i z tej okazji obowiązuje rabat -30%! Koniecznie obczajcie ich stronę: https://lodzinscy.eu/, bo można tam znaleźć informacje o tym, czego dokładnie dotyczy promocja. 
Bartek 4 miesięcy temu Dlaczego warto odwiedzić Nowy Sącz?
Jako miłośnik polskich miast, jestem zachwycony Nowym Sączem! To miejsce, które zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi. Od zabytkowych zamków i secesyjnych kamienic po muzea i skansen, każdy zakątek kryje coś fascynującego. Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty!