Nagrody i gadżety okolicznościowe

Festyn, zawody sportowe lub zakończenie danego okresu najczęściej uwieńczone jest nagradzaniem oraz świętowaniem uczestników wydarzenia. Wiele imprez okolicznościowych wyłania zwycięzców, laureatów, a także osoby wyróżnione. Wśród przyznawanych nagród można wyróżnić również emblematy za udział w zawodach czy danym konkursie. Jak zakończyć imprezę okolicznościową, by pozostała ona w pamięci zarówno reprezentantów, jak i wszystkich organizatorów czy kibiców? Które z upominków posiadają największa wartość merytoryczną?

Medal wykonany na zamówienie przez firmę Artskam
Prezenty i upominki za uczestnictwo w konkursie.

Co dla uczestników danej imprezy liczy się najbardziej? Tu zdania są podzielone. Dla jednych najważniejszym aspektem jest zabawa oraz czynniki emocjonalne. Inni liczą na nagrody i korzyści materialne. Dla wielu jest to sprawdzenie siebie i udowodnienie własnej siły, zdolności, talentu czy wiedzy. Nie zmienia jednak to faktu, że drobne upominki koronujące wysiłek wykazany podczas zawodów, to przedmioty wartościowe, posiadające wyjątkowe znaczenie. Aby zapoznać się z najchętniej kupowanymi przez organizatorów imprez nagrodami warto zobaczyć jak wygląda galeria realizacji firmy Artskam, lecz zastanówmy się - które z gadżetów najczęściej stanowią element nagrody?


Wśród najbardziej popularnych i pożądanych akcesoriów znajdują się:

  • puchary,
  • medale,
  • statuetki,
  • emblematy,
  • dyplomy,
  • odznaki,
  • nagrody rzeczowe.


Wszystkie te przedmioty dopasowywane są pod względem tematycznym. To właśnie rodzaj i ranga konkursu czy imprezy okolicznościowej warunkuje dobór odpowiednich nagród.

Puchar wykonany na zamówienie przez firmę Artskam


W jaki sposób dobrać odpowiedni rodzaj upominku?


Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie personalizowanych nagród, takich jak medale okolicznościowe na zamówienie, które posiadają oryginalne wzornictwo, odpowiednio dobrany grawer lub naklejkę, na której znajduje się imię i nazwisko laureata, nazwa wydarzenia oraz data imprezy. Odznaki te mogą wykonane być z różnego rodzaju tworzywa, a odpowiedni kolor materiału oznacza pozycję, którą udało się uzyskać uczestnikowi. Medale okolicznościowe posiadają również prawidłowo dobrana zawieszkę. Same gadżety wykonane z najwyższej jakości materiału, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i maszyn.

Statuetki i puchary


Kolejnym artykułem, który można wykorzystać podczas zakończenia imprezy okolicznościowej są statuetki. Dzięki tego rodzaju przedmiotom można w wizualny sposób przedstawić rodzaj konkursu. Figurka biegacza, piłkarza, piosenkarza czy tancerza, od razu wyjawia w jakiej konkurencji dany laureat został nagrodzony. Statuetki, puchary, odznaki i medale na zamówienie zajmują honorowe miejsce w domach, gablotach czy półkach uczestników imprezy. Stanowią wyjątkową ozdobę pomieszczenia, jak również przypominają o zasługach i zdolnościach laureata. Powinny one zatem być trwałe, odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Posiadać odpowiednie zawieszki, podstawki lub elementu umożliwiające ich ekspozycję.