Skip to main content

Dlaczego Twój tekst potrzebuje korekty i redakcji? Zleć to profesjonalistom!

Blogerzy, którzy tworzą swoje wpisy z pasji, często nie decydują się na pomoc w korekcie oraz redakcji tekstu. Jeśli posiadają one unikalny styl i nie zawierają rażących błędów, to czytelnicy często nie będą wymagać od autorów stylistycznej perfekcji. Gdy w grę wchodzą jednak treści związane z blogami firmowymi, czy tekstami promocyjnymi przeznaczonymi na kanały społecznościowe to powinny być one poprawne i przejrzyste. Ma to ogromny wpływ na odbiór i wizerunek danej firmy. Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z osobami zajmującymi się korektą gotowych tekstów?

Korektor czy copywriter - kogo wybrać?

Prowadząc firmowego bloga lub stronę internetową, często decydujemy się na tworzenie treści na własną rękę. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług korektora, który nie tylko poprawi błędy, ale i uporządkuje teksty w spójną i logiczną całość. Sprawdzi się to szczególnie w przypadku, gdy treści umieszczane na platformie są tworzone przez osobę, która doskonale zna tematykę, o której pisze oraz potrafi podejść do tematu z perspektywy eksperta.

Z usług copywritera warto skorzystać wtedy, kiedy nie wiemy, jakich słów używać oraz jak tworzyć angażujące wpisy. Należy mieć jednak na uwadze fakt, iż takie treści powinny być unikalne oraz przyjemne do przeczytania dla danej grupy odbiorców, dlatego nie należy oszczędzać na dobrych tekstach.

Dobrze, jeśli wybierzemy copywritera specjalizującego się w danej tematyce lub jeśli zdecydujemy się na usługi agencji marketingowej. Dzięki temu nie tylko wpisy na naszych platformach wskoczą na nowy, wyższy poziom, ale i zostaną odpowiednio wypromowane.

Korekta i redakcja tekstów - Ewelina Biernaś | Epitety Korekta

W jaki sposób tworzy się treści?

Wielu twórców ma swoją własną taktykę pisania, dopasowaną do ich preferencji. Niektórzy zaczynają od przeczytania materiałów dostępnych na dany temat, a następnie skupiają się na dogłębnej analizie, jak można byłoby urozmaicić te artykuły. Inni wypisują najważniejsze hasła tematyczne, a następnie weryfikują dostępne już wpisy w danej dziedzinie.

Jedyną z najskuteczniejszych metod tworzenia intrygujących i wartościowych artykułów jest wybranie ciekawej tematyki i odpowiednich dobór słów kluczowych, a następnie określenie celu tekstu. Ten krok pozwoli na wybranie konkretnego stylu oraz na dobranie odpowiedniej narracji. W dalszej części tworzenia wpisów można przejść do wyodrębnienia myśli, jakie chcemy przekazać, a następnie połączyć je z konkretnymi słowami kluczowymi. Na sam koniec pozostaje już tylko korekta tekstu pod kątem gramatycznym, stylistycznym i ortograficznym.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc korektora i redaktora?

Korekta i redakcja tekstu sprawiają, że staje się on profesjonalny, jak i o wiele bardziej przejrzysty. Redaktor zadba o wygląd i strukturę danego tekstu, natomiast korektor skupi się na interpunkcji, ortografii oraz na poprawności stylistycznej. Warto korzystać zarówno z usług korektora, jak i redaktora. Dzięki ich współpracy tekst będzie spójny, merytoryczny oraz łatwy w przeczytaniu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Komentarze

Wow, warto zostać kierowcą Ubera albo Bolta. Gościom z taxi jest coraz trudniej jeśli chodzi o zarobki. Teraz moja kolej, żeby podjąć się takiej pracy i wybrać jedną z alternatyw :D 
Ilona 10 dni temu Co musisz wiedzieć o sushi?
Jeśli chodzi o sushi, jestem kompletnym laikiem i fajnie, że dogrzebałam się do tego wpisu. Teraz moja wiedza na temat tej azjatyckiej potrawy jest o wiele bogatsza!
Od dawna myślałam o kupieniu wymarzonej biżuterii, która dzięki swojej ponadczasowości będzie zachwycać przez lata. Teraz już wiem, jaką biżuterię kupować, aby była wiecznie modna. 
Świetnie, że o tym piszecie. Nie wiedziałem, że na sprzęt medyczny można mieć refundacje. To bardzo pomocne, bo sprzęt jest bardzo drogi 
Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że windy to takie skomplikowane urządzenia. Estetyka swoją drogą, ale ich poprawne działanie, dbałość o bezpieczeństwo ludzi i każdy szczegół mnie zadziwiają! To wszystko musi być niezwykle dobrze przemyślane. Ciekawe czy faktycznie kiedyś dźwigi osobowe zostaną zastąpione przez coś innego... 🤔